Pondělí 17. února 2020, svátek má Miloslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Pálil ho na sporáku, mlátil do krve. Od Marečkovy smrti uplyne rok, matka je stále bez trestu

  Od smrti týraného Marka z Loun uplyne rok. Lidé na něj zavzpomínají u jeho stromu. | foto: Expres.cz

  Před rokem na Valentýna ho místní zahlédli na hřišti už v apatickém stavu a s podezřele obvázanýma nohama. Dva dny nato brutálně týraný Mareček z Loun (†3) zemřel. Právě u pietního místa v Lounech teď budou lidé ctít jeho památku, mezitím stále visí otazníky nad potrestáním jeho matky Simony. Není jasné, kdy a jak bude potrestána.

  Jeho případ otřásl celým Českem. Tříletý Mareček musel týdny čelit brutálnímu týrání ze strany otčíma Josefa Kuči, proti němuž nezasáhla ani jeho vlastní matka Simona T., ani spolubydlící.

  Kuča měl o bezbranného chlapce lámat vařečky, bít ho do krve, dokonce o něj típat cigarety, pálit ho žehličkou a posazovat na rozpálený sporák, což nakonec vedlo k jeho smrti.

  Od tragické události brzy uplyne rok. Loni na Valentýna Marečka naposledy spatřili místní na dětském hřišti. Podle očitých svědků bylo na chlapci poznat, že není něco v pořádku. Nikdo ale nic nenahlásil.

  Začal soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

  Tyran Josef Kuča u soudu

  V bytě hrůzy došlo dva dny poté k jednomu z dalších útoků, který už chlapec nepřežil. U soudu pak zazněly hrozivé detaily.

  „Byl hrozně fackovaný. Tak, že když dostal facku, hlavička se mu celá otočila a on si ji musel vždy rukou otočit zpět. Byl přitom úplně zticha, vůbec nebrečel, jen na ně koukal. To prý Kuču naštvalo a strčil ho pod ledovou sprchu,“ řekla Expresu žena, která se jednání zúčastnila.

  Ten večer chlapce uložili do postele a šli se bavit. Ráno už ho našli mrtvého.

  V Lounech zapálí svíčku

  Ani rok po smrti ovšem případ neutichl. Především proto, že ještě nebyli potrestáni všichni pachatelé.

  Josef Kuča sice už vyfasoval trest v podobě šestnácti let odnětí svobody, to ale spoustě lidí přijde málo. Vadí i to, že ho soud fakticky zbavil nálepky vraha. Nebyl totiž odsouzen za vraždu, ale za těžké ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby.

  Matka Simona pro změnu stále běhá na svobodě. Její soud by měl začít až ve chvíli, kdy bude definitivně uzavřen případ Kuči, který se odvolal. Panují však obavy, že vyvázne s podmínkou. Hrozit by jí mělo maximálně pět let.

  Na první pohled spokojená rodinka, ve skutečnosti Josef K. tříletého chlapečka...

  Na Facebook dávali fotky, ze kterých nebylo nic poznat.

  K příležitosti smutného výročí Marečkovy smrti se v Lounech plánují sejít lidé, kteří vývoj celého případu sledují. A chtějí zapálit za utýraného chlapce svíčku.

  Lidé nechali na památku Marečka v Lounech vysadit strom. Budou si u něj...

  Lidé nechali na památku utýraného Marečka v Lounech vysadit strom. Budou si u něj připomínat smutné výročí chlapcovy smrti.

  Stane se tak v neděli 16. února ve 14 hodin, a to v lounské ulici Na Horizontu. U stromu, který tam byl vysazen jako chlapcova památka.

  Fotogalerie

  Premium

  Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

  Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...

  Premium

  Sovětská legenda: Fourcadovi pomáhají lékaři. Francouz: Ta žena musí být šílená

  Slavná sovětská biatlonistka a běžkyně na lyžích, trojnásobná olympijská vítězka Anfisa Rezcovová, si v rozhovoru pro...

  Premium

  Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

  Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 17. února 2020, svátek má Miloslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz