Chycená mamba je na tom špatně. Pokud se zotaví, bude mít potomky! A bude kandidovat?

Mamba zelená, která byla v pátek po několikadenním pátrání odchycena v pražských Hlubočepích, není v ideálním stavu. Podle chovatele Tomáš Bublíka je velmi vystresovaná a nežere, k čemuž vůbec nepřispívá ani skutečnost, že byla původně odchycena v přírodě. Pokud ovšem had přežije, čeká ho život v rukou experta a možná i potomstvo!

Nejslavnější had Česka, mamba zelená z Hlubočep, je po odchytu v péči odborníka Tomáše Bublíka. Ten ovšem prozradil, že na tom smrtelně jedovatý plaz není vůbec dobře.

Po stresujícím pobytu v nezvyklých podmínkách a následném dramatickém odchytu, kvůli němuž se dokonce samotný Bublík pohádal s celou pražskou zoo, zatím mamba nežere. Chovatel ovšem vysvětluje, že nejde o nijak výjimečnou situaci.

„Po transportu běžně nežerou týden,“ vysvětlil Bublík Blesku.

Podle něj situaci komplikuje i skutečnost, že byla mamba s největší pravděpodobností původně odchycena ve volné přírodě. Na podobně stresující situaci tedy není zvyklá a u hadů se prý v takovém případě často stává, že po přesunu do terária uhynou.

Bublík teď bude vyděšenou mambu zkoumat, protože o ní není vůbec nic známo. Nezodpovědná majitelka, které minulé úterý unikla, zůstává stále ve vážném stavu v nemocnici.

Zkušený chovatel také prozradil, že mamba zelená velmi pravděpodobně zůstane v jeho chovu i v případě, že se definitivně zotaví. „Pravděpodobně zůstane v mém chovu a měla by se rozmnožit,“ prozradil.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:52 6. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  35
 • Cože
  16
 • Tvl
  13
 • Haha
  10
 • Sladký
  9
 • Trapas
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat