Záhada chovatelky mamby zelené: Hada měla nelegálně, zdravotních problémů má víc

Smrtelně jedovatá mamba zelená | foto: Youtube.comProfimedia.cz

Měl to být docela obyčejný případ – nezodpovědné chovatelce unikl had a uštkl ji. Jenže okolo mamby zelené z pražských Hlubočep vyvstává čím dál více otazníků. Majitelka zřejmě vůbec neměla k chovu nebezpečného plaza oprávnění a možná ho získala na černém trhu. Spekuluje se také nad tím, že se nechala uštknout dobrovolně. A hlava kolem teď jde z celého případu i lékařům, protože se u ženy projevují zdravotní komplikace, které s uštknutím vůbec nesouvisí!

Žena, kterou v Praze uštkla smrtelně jedovatá mamba zelená, se zdá být pořádně tajemnou osobou. Téměř ji neznají ani sousedé, v Hlubočepích zřejmě bydlela jen v podnájmu a trvalé bydliště má mít na Žižkově.

Jak ale informuje TV Nova, jedna věc je v jejím případu jasná. Mambu zelenou nechovala legálně, nebyla totiž registrovanou chovatelkou. Hada si tak zřejmě musela pořídit na černém trhu. Pokud se žena zotaví, začne se o ni kvůli tomu zajímat i policie.

Již včera jsme vás informovali také o tom, že kriminalisté pracují i s variantou sebevraždy. Nešlo by o první případ, kdy si někdo pořídil smrtelně jedovatého hada proto, aby se od něj nechal dobrovolně uštknout.

Této teorii napovídá především fakt, že se žena o sebevraždu pokusila již několikrát předtím. Jak informuje Nova, dokonce navštěvovala psychologa a měla se mu svěřit, že se k něčemu chystá. Dotázaný psycholog se ovšem odmítl vyjádřit s tím, že je případ mnohem složitější, než vypadá.

Mamba zelená

Mamba zelená

Poměrně zásadní je také tvrzení lékařů v motolské nemocnici, kam byla žena z Hlubočep ve vážném stavu převezena. Ti si dost možná nejsou zcela jistí ani tím, zda ji doopravdy uštkl had. Projevují se u ní totiž další komplikace, které s jedem nesouvisí.

„Ženě jsme podali antisérum. To antisérum pravděpodobně zabralo tak, jak mělo. Ovšem u této pacientky máme více komplikací, je tam více faktorů, které ovlivňují její celkový zdravotní stav,“ vysvětlil mluvčí nemocnice Filip Brož.

Jasněji bude v případu až ve chvíli, kdy se žena zotaví. Za současných okolností by jí podle advokáta hrozila až padesátitisícová pokuta za přestupek. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:10 2. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  22
 • Trapas
  20
 • Super
  17
 • Haha
  12
 • Cože
  9
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat