Kokain na magistrátu! Policie řeší korupci a omamné látky, zajímá se i o Gazdíka

15. června
Jedenáct obviněných, takový je prozatímní výsledek obří policejní razie na pražském magistrátu, v sídle dopravního podniku či na několika soukromých adresách. Je mezi nimi i náměstek primátora Zdeňka Hřiba za životní prostředí Petr Hlubuček (STAN), policie se ale podle MF DNES zajímá třeba i o ministra školství Petra Gazdíka (STAN). Celá věc je o to šokující, že policie kromě korupce vyšetřuje také drogy.

Celá kauza se točí kolem zlínského podnikatele Michala Redla, někdejšího spolupracovníka uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře, který je napojen na Rakušanovo hnutí STAN.

Právě Redl podle Radiožurnálu čelí podezření, že nedovoleně nakládal s omamnými a psychotropními látkami. Ostatních jedenáct obviněných včetně Hlubučka je podezřelých z korupce a účasti na organizované skupině.

MF DNES také informuje, že se detektivové intenzivně zajímají o ministra školství Petra Gazdíka. Při domovních prohlídkách hledali materiály, které se ho týkají. 

„Nevím, že by se o mě policie zajímala. Nejsem si vědom žádných pochybení, ale jsem připravený poskytnout vyšetřovatelům veškerou součinnost,“ napsal MF ministr.

Petr Gazdík a Jan Farský

Šéf hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan nejprve „údajný zásah“ policie na magistrátu označil za „znepokojivou informaci“ a vyzval všechny, aby nechali jednat policii.

Později své stanovisko aktualizoval.

„Na dnešní večer jsem svolal mimořádné předsednictvo hnutí STAN. Obvinění pana Hlubučka rozhodně neberu na lehkou váhu. Další kroky sdělím po tomto jednání,“ uvedl Rakušan ještě předtím, než se objevila informace o Gazdíkovi. 

Náměstek primátora pro infrastrukturu, životní prostředí, technickou vybavenost a bezpečnost, starosta Lysolají Petr Hlubuček

„Pokud se potvrdí, že je náměstek za STAN Petr Hlubuček obviněn ze zapojení do organizovaného zločinu, budu požadovat jeho okamžitou rezignaci. Svolám k řešení této závažné kauzy také zástupce koalice, abychom zaujali společné stanovisko,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Komentáře