Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pořadatel seznamováku na Mácháči: Akci pod náporem kritiky rušíme!

  Na Mácháči se prostřídaly dva turnusy asi sedmi stovek studentů. Rozšířil se...

  Na Mácháči se prostřídaly dva turnusy asi sedmi stovek studentů. Rozšířil se mezi nimi koronavirus. | foto: Profimedia.cz

  Více než stovka lidí se vrátila domů s koronavirem a další desítky mladíků vyjely na Mácháč na několikadenní pařbu. Organizátoři seznamovacího pobytu pro čerstvé vysokoškoláky se ještě nedávno na sociálních sítích chlubili, jak se nebojí a že vládní nařízení jejich plány neohrozí. Uběhlo ale pár dní a vše je jinak! Kvůli drsné kritice, velkému zájmu médií a doporučení Ministerstva zdravotnictví se agentura rozhodla několikadenní pařbu, která začala již tento čtvrtek, nakonec raději zrušit. Jak to bude s dalšími seznamovacími pobyty?

  Krátce poté, co jsme informovali o seznamovacím kurzu na Máchově jezeře, z něhož se vrátilo zatím 116 nakažených, se agentura PartyStudent.cz na sociálních sítích pochlubila, že ve čtvrtek začíná podobná akce, tentokrát však pro nové studenty Vysoké školy obchodní v Praze.

  „Na seznamovák jedeme! Nařízení, které vláda vydala, neohrozí náš seznamovák. Většina programu probíhá ve venkovních prostorách kempu. Při stravování jste rozděleni a každý má své místo k sezení. Večerní program je také organizován tak, aby neporušil vládní nařízení. Při příjezdu vám bude také změřena teplota bezkontaktním teploměrem. Děkujeme všem a těšíme se na Macháči,“ informovala agentura na svém Instagramu, kde se objevily i fotografie ze starších seznamováků.

  Seznamovací kurzy byly naplánovány i na tento prodloužený víkend, přestože se na začátku září u Máchova jezera nakazilo covidem nejméně 116 lidí a pořádání takových akcí je v době epidemie proti doporučení hygieniků.

  Agentura PartyStudent.cz uspořádala na tento víkend další podobně zaměřenou akci a jejich instruktoři a studenti už během čtvrtka dorazili do kempu. Kontaktovali jsme proto event manažera agentury Jiřího Smetanu, který přiznal, že pod náporem kritiky se rozhodli celou akci odpískat. 

  „Akce byla předčasně zrušena s ohledem na situaci, která nastala na jiných seznamovacích pobytech jiných vysokých škol, a z důvodu aktualizace nařízení a doporučení Ministerstva zdravotnictví nepořádat podobné akce,“ řekl nám Smetana, který ale tvrdí, že jeho lidé byli na seznamovací kurz skvěle připraveni.

  „Předchozí seznamovací akce byly organizovány jinými organizacemi a školami, se kterými nemáme nic společného. Na seznamovací pobyt jsme se důkladně připravili a zajistili veškerá hygienická opatření pro co největší minimalizaci rizik. O vysokém počtu nakažených studentů na jiné akci jsme se dozvěděli v první den již probíhající naší akce po medializaci tohoto případu,“ tvrdí organizátor seznamovacího kurzu.

  Studenti v rouškách a večerka ve 22:00

  Podle Smetany dorazilo na seznamovák Vysoké školy obchodní na Máchovo jezero okolo 100 účastníků. Nejeli ale společně a v plánu byly jen venkovní akce s výjimkou stravování v zastřešeném prostoru.

  „Pravidelně kontrolujeme aktualizace na stránkách Ministerstva zdravotnictví a postupujeme podle mimořádných opatření. Celá akce je na tom stavěna. Venkovní akce byly připravené tak, že ve stejný čas se nepotkalo více než 50 lidí na jednom místě, jelikož akce s výjimkou stravování probíhala právě ve venkovních prostorech. Všichni účastníci měli po celou dobu nasazenou roušku, pravidelně používali dezinfekci, všem účastníkům byla pravidelně měřena teplota a všichni podepsali prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění. Jediná provozovna v areálu kempu, kde kurz pořádáme, tedy místní restaurace, se uzavřela podle vládních nařízení ve 22:00,“ říká event manažer Smetana, podle něhož není zmíněný seznamovák jedinou zrušenou akcí.

  „Vzhledem k současné situaci rušíme do odvolání všechny plánované akce,“ řekl nám na závěr organizátor kurzu.

  Několikrát větší riziko než Techtle Mechtle

  Faktem je, že v současné době, kdy denně v Česku přibývá několik tisíc nakažených koronavirem, je podobná akce velmi riskantní.

  Čtyřdenní divoká párty mohla skončit mnohem hůře než nedávno kritizovaný večírek mladých fotbalistů v pražském klubu Techtle Mechtle.

  Zaprvé je třeba zmínit, že studenti měli být pospolu oproti jednomu večeru několik dní a nocí, navíc v mnohem užším kontaktu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:55 sobota 23. ledna 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   22
  • Tvl
   20
  • Trapas
   15
  • Haha
   14
  • Sladký
   13
  • Cože
   11