Jakub Vavroušek dnes po boku influencerky Dominiky Myslivcové budí dojem muže, který pro svou partnerku rád rozhazuje peníze. Na sociálních sítích se ukazuje život na vysoké noze. Výlety do evropských metropolí, noclehy v luxusních hotelech, drahé večeře i další okázalé momenty, kterými se Myslivcová na Instagramu chlubí. Jenže zatímco navenek všechno vypadá jako pohádka o bohatém partnerovi, veřejné dokumenty ukazují i úplně jinou kapitolu.
Expres má k dispozici exekuční příkaz na Jakuba Vavrouška. Podle něj po něm věřitel vymáhal skoro 316 tisíc korun. Nárok měla firma Studio Řemesel s.r.o. Exekuce míří na jeho obchodní podíl ve společnosti Ironex MB s.r.o. Soud dal exekutorovi zelenou na konci března 2025, a to na základě lednového rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 8.
Podle informací, které má Expres k dispozici, se celý spor týkal stínících rolet na domě, který Vavroušek řešil ještě v době, kdy byl se svou tehdejší manželkou. Majitel firmy popsal, že zakázka se protahovala i proto, že si měl Vavroušek přát speciální úpravy. Pak ale podle něj přišly problémy s placením.
„Chtěl je nastříkat speciální barvou, takže to trvalo dýl. Laťovkám měl být údajně pomačkaný pancíř, ten jsme vrátili. Komunikovali jsme se stavbyvedoucím. Trvalo to dlouho. Tvrdil, že nám nic nezaplatí, pak že zaplatí, a že to poslal účetní. Byly to blbé kecy, jak od někoho z galerky. Vymlouval se, házel to na účetní a dělal si z nás pitomečky,“ sdělil Expresu jednatel firmy.
Podle majitele společnosti nešlo o žádný jednorázový zmatek nebo opožděnou platbu, ale o dlouhé vymlouvání a oddalování. Firma se podle jeho slov snažila situaci řešit dohodou a padla i nabídka splátkového kalendáře. Místo toho ale měly přicházet další výmluvy.
„Poslal mi esemesku z garáže. Psal jsem mu, jestli je problém s hotovostí, a on mi posílal fotky aut. Dělal si z nás legraci, takže nás to přestalo bavit. Dali jsme to vymáhat, ale tím to neskončilo. Poslal nám fotku s Aston Martinem. Chlubil se jak mafoš z devadesátek,“ tvrdí jednatel firmy, podle něhož se spor točil kolem doplatku zhruba 250 tisíc korun.
První polovinu měl Vavroušek zaplatit jako zálohu, s doplatkem už ale měl dělat problémy. Firma se prý několikrát snažila o dohodu a nabízela i splátkový kalendář. Místo rychlého řešení ale měly přicházet další výmluvy, odkazy na účetní a stále nové kličky, proč platba ještě neodešla.
A právě v tom je celý příběh tak třaskavý. Na jedné straně muž, který má podle všeho umět sáhnout hluboko do kapsy, když jde o luxusní život po boku Dominiky Myslivcové. Na druhé straně firma, která tvrdí, že se svých peněz musela domáhat přes soud a exekutora. Zatímco na Instagramu všechno vypadá jako pohádka o bohatém partnerovi, realita podle lidí z byznysu měla být podstatně méně velkorysá.
Vavroušek je spojený s firmou Ironex MB, která podle veřejně dostupných údajů získala v posledních letech významné veřejné zakázky. Databáze Hlídač státu uvádí Jakuba Vavrouška jako člena statutárního orgánu společnosti Ironex MB s.r.o. a u této firmy eviduje 74 smluv se státem v celkové hodnotě 312 milionů korun od roku 2016. Další záznamy v databázi ukazují i vazby na zakázky spojené s Prahou 10, například na údržbu zeleně, úklid parkových ploch nebo rekonstrukci chodníku.
O to víc celý případ budí pozornost. Muž, který navenek působí dojmem, že peníze nejsou problém, totiž podle zjištění Expresu čelil exekuci a podle majitele firmy se kvůli doplatku za rolety choval způsobem, na který se jen tak nezapomíná.
Expres Jakuba Vavrouška oslovil s žádostí o vyjádření.
Fotogalerie |




13
21
45
24