jít naiDNES.cz

Soud s Nečesaným: Manžela kadeřnice vyhodili, žena mění výpovědi!

Lukáš Nečesaný u soudu 1. dubna 2016 | foto: iDNES.cz

Čtvrteční soud s Lukášem Nečesaným, opakovaně souzeným za napadení kadeřnice, rozhodně neprobíhá zcela klidně. Došlo už k vyvedení ze soudní síně, opakovanému napomínání a změnám výpovědi poškozené ženy. Jaké jsou zatím výsledky?

Lukáš Nečesaný je obžalovaný z brutálního napadení kadeřnice Ludmily B., ke kterému došlo v únoru roku 2013. Mladý muž tvrdí, že kadeřnictví toho dne sice skutečně navštívil, ale poté, co mu kadeřnice sdělila, že má zavřeno, odešel. Ke zmíněné agresi podle jeho slov muselo dojít chvíli poté, co odešel.

Královéhradecký soud jej již dvakrát odeslal za katr, ale na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu byl pokaždé propuštěn, protože neexistuje stoprocentní důkaz, že má v útoku skutečně prsty. Po prvním propuštění se Nečesaný oženil a nyní má roční dceru.

U soudu, který probíhal ve čtvrtek, se opět projednávala známá fakta a panoval tam neklid. Nečesaný a jeho obhájci byli několikrát napomínáni, aby se nebavili během soudu, a manžela zraněné kadeřnice Ludmily B. dokonce vykázali ze soudní síně, protože mu opakovaně během líčení zvonil telefon.

Během líčení se také ukázalo, že ve výpovědích Ludmily B. jsou značné rozpory. Nečesaného prý poznala okamžitě, když jej po návratu z nemocnice domů uviděla v televizi. Zároveň však uvádí, že se na televizi nikdy nedívá a že to byl ojedinělý případ. Liší se také její výpověď o způsobu útoku. Původně uváděla, že ji útočník napadl polenem, nyní tvrdí, že klackem. Dále říkala, že k útoku došlo poté, co uklidila a vytřela, dnes připouští, že neví, zda skutečně vytřela.

Pokud si Ludmila B. nevzpomíná na podrobnosti útoku, je možné, že se jej skutečně nedopustil Nečesaný. Ačkoli žena tvrdí, že jej poznala, při policejním testu, kdy měla útočníkovu tvář vybrat z mnoha jiných, jej neoznačila.

Líčení bylo v úterý odpoledne pro nemožnost stanovit jasný verdikt přerušeno a bude pokračovat 21. září.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:40 5. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  23
 • Tvl
  9
 • Super
  8
 • Cože
  7
 • Haha
  5
 • Sladký
  5
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře