jít naiDNES.cz

Nečesaný přišel k soudu pod vlivem léků a přinesl zvláštní lékařskou zprávu

Lukáš Nečesaný s manželkou | foto: iDNES.cz

Vůbec poprvé za tři roky, co soud rozplétá případ napadení kadeřnice z Hořic, se obžalovaný Lukáš nečesaný nemohl zúčastnit. Prý je nemocen. K soudu ale nakonec dorazil pod uklidňujícími léky na nervy a na horečku.

„Mám tři dny horečky, mám v sobě dva diazepamy a paralen. Nebudu schopen reagovat tak kompetentně, abych se mohl účastnit,“ uvedl Nečesaný.

K pražskému vrchnímu soudu již den předem dorazila i lékařská zpráva o jeho stavu a soudce Jiří Lněnička tak soud o projednání odvolání odročil až na konec srpna. „Nebudeme to hrotit a držet tu obžalovaného násilím,“ prohlásil soudce.

Zajímavé ale je, aniž bychom chtěli zdravotní stav Nečesaného rozporovat, že lékařskou zprávu mu vystavili v Krajské nemocnici v Liberci. V té nemocnici, kde je jeho otec ředitelem. Proč, když Lukáš Nečesaný žije se svou manželkou už několik měsíců v Příbrami? Pro lékařskou zprávu do Liberce si nemusel zajíždět takovou dálku.

Na druhou stranu je s podivem, že pod vlivem dvou diazepamů, který se používá ke zklidnění a proti úzkostem, byl k soudu - přednést svoji omluvu - vůbec schopen dorazit.

Kauza, která v Česku nemá obdoby

Hradecký soud ho již dříve potrestal 16 lety vězení. Vrchní soud trest o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud loni v květnu původní rozsudek zrušil, Nečesaného propustil z vězení a případ vrátil soudu v Hradci Králové, aby znovu posoudil důkazy.

Jeho případ nemá v českém soudnictví obdoby.

Nové rozhodnutí padlo v dubnu u Krajského soudu v Hradci Králové. Klíčová pro rozhodnutí soudu byla výpověď poškozené kadeřnice Ludmily B. Dalšími důkazy proti obžalovanému jsou i pachové stopy na místě činu. Dostal trest 13 let ve věznici se zvýšenou ostrahou. proti rozsudku se Nečesaný odvolal.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:01 24. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  15
 • Tvl
  12
 • Haha
  11
 • Cože
  11
 • Sladký
  9
 • Super
  8
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře