Úterý 18. února 2020, svátek má Gizela
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Pašeračka Lucie: Z brazilského kriminálu ji pustili kvůli kojení! Co s ní bude dál?

  Češku Lucii zatkli i s její dvouletou dcerkou v Brazílii. Pašovala kokain! | foto: Facebook

  Češka Lucie T. (33) vyrazila se svou teprve dvouletou dcerkou do daleké Brazílie. Odtud se chtěla vydat do Thajska. Celníci v Sao Paulu u ní ale našli šest kilogramů kokainu v suvenýrech a její cesta za dobrodružstvím tak skončila. Mnoho lidí překvapilo, že žena z Moravskoslezského kraje byla krátce po zadržení propuštěna na svobodu. Klidné spaní u ní ale nehrozí. Co teď Lucii čeká?

  Matku tří dětí podle deníku SBT Jornalismo zadržela brazilská policie 11. září. Češka byla následně obviněna, že se snažila převézt tvrdé drogy do Thajska. Kokain byl údajně ukryt v replice obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho a také v šachovnici.

  Lucie původně putovala do kriminálu, nakonec jí ale soud povolil domácí vězení. Údajně z toho důvodu, aby mohla pečovat o teprve dvouletou dcerku, kterou prý stále kojí.

  Češku teď čekají měsíce nejistoty. Pokud bude shledána vinnou, je téměř jisté, že bude od svých dětí hodně dlouho odstřižena.

  „Vše bude postupovat v tomto případě podle brazilských zákonů. Bude to probíhat zhruba v těch rysech, že se udělá expertiza na tu látku, žena bude zřejmě zadržena s ohledem na to, že je cizinka. Dále bude pravděpodobně prováděno dokazování, budou vyslýchané osoby kolem té kauzy včetně samotné Češky, která by měla dostat obhájce,“ popsal pro Blesk.cz kriminalista Josef Doucha.

  Podle kriminalisty má Lucie ale naději, že si případný trest nakonec odsedí v České republice.

  „Předpokládám, že i tam (v Brazílii) platí, když je vazební vyšetřování nebo trestný čin takto závažný, že je nutná obhajoba. Vše bude záležet na důkazní situaci. Naděje, že bude vydána do České republiky, je, ale bude to záležet právě na brazilském systému,“ dodává Doucha.

  Podle mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Zuzany Štíchové nemá Česká republika s Brazílií uzavřenou smlouvu o vydávání trestanců.

  Magdu z kriminálu propustili, Tereza čeká na odvolací soud

  Není tomu dlouho, co byla v brazilském Sao Paulu zadržena i česká pašeračka Magda. Ta původně vyfasovala osm let, trest jí byl později snížen na pět let a osm měsíců. Magda byla poté propuštěna z důvodu přeplněné věznice. Po dobu trestu ale nesmí opustit zemi a musí se pravidelně hlásit na policii.

  Když je řeč o českých pašerácích, nesmíme zapomenout na Terezu Hlůškovou, kterou loni v lednu zadrželi pákistánští celníci s kufrem plným heroinu.

  Dívka byla letos v březnu nepravomocně odsouzena k osmi letům a osm měsícům. Po rozsudku dívka podala odvolání a doufá, že ji z pákistánské noční můry vysvobodí odvolací soud.

  I v jejím případě ale existuje malá naděje, že by si svůj trest mohla případně odkroutit v Česku, i přes to, že smlouvu s Pákistánem o vydávání vězňů uzavřenou nemáme.

  „V případě pravomocného odsouzení pákistánským soudem by bylo možné předání odsouzené k výkonu trestu do ČR, a to na bezesmluvním základě. Musela by s tím souhlasit i pákistánská strana,“ řekla bývalá mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Irena Valentová.

  Tereza měla stanout před soudem v pondělí 7. října. K líčení ale nedošlo. Jak je v Pákistánu zvykem, jednání bylo odročeno na neurčito.

  Fotogalerie

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

  Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

  Premium

  Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

  Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 18. února 2020, svátek má Gizela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz