jít naiDNES.cz

Lucii zadrželi v Brazílii i s dvouletou dcerkou. Češka měla pašovat kokain do Thajska

Lucie T. měla pro změnu pašovat kokain. | foto: Facebook

Z pašování tvrdých drog se v Česku stává snad už národní sport! V Brazílii nově zadrželi jistou Lucii T., která se snažila pro změnu propašovat kokain do Thajska. Neuvěřitelné je, že „dobrodružnou“ cestu s ní absolvovala její teprve dvouletá dcera. Drogy měla mít Češka schované v obrazu a v šachovnici.

O případu jako první informoval web TN.cz. Podle něj je pašeračkou jistá Lucie T., která pochází z Moravskoslezského kraje.

Lucie na začátku září vyrazila do Brazílie, na svém Facebooku se pochlubila vyfocenou letenkou do Sao Paula. Na výlet vzala i svou teprve dvouletou dcerku. Dovolená se ale pro Češku rychle změnila v peklo!

Jedenáctého září ji na letišti zadržela místní policie, Češka byla obviněna, že se snažila převézt kokain do Thajska. Drogy byly údajně ukryty v replice obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho a také v šachovnici.

Zatím není zřejmé, jaké množství drog se snažila propašovat.

Deník SBT Jornalismo uvádí, že Češka je podezřelá ze spolupráce s mezinárodním gangem obchodujícím s drogami. 

Lucie T. cestovala se svou dvouletou dcerou.

Lucie T. cestovala se svou dvouletou dcerou.

Lucii měla státní policie údajně v hledáčku už delší dobu. Případ byl předán Státní narkotické divizi.

Server TN.cz dále uvádí, že podle známých z Moravy Lucie sice příliš nepracovala, ale často cestovala do exotických krajů. Kromě dvouleté dcerky má prý ještě dvě starší děti, které zůstaly v Česku u příbuzných.

Lucie T. cestovala se svou dvouletou dcerou.

Lucie T. cestovala se svou dvouletou dcerou.

Její případ dává vzpomenout také na kauzu pašeračky Terezy Hlůškové. Ta letos 20. března dostala za pašování devíti kilogramů heroinu téměř devět let za mřížemi. Toto pondělí měla stanout před odvolacím soudem, ale líčení bylo odloženo.

Letos v srpnu zase českého občana zadržela uruguayská policie na letišti v metropoli Montevideo. Měl u sebe pět kilogramů kokainu. Ty se pokoušel pašovat v tašce s věcmi pro děti.

Na rozdíl od Lucie tito pašeráci ale neriskovali ještě navíc život svého dítěte.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat