Sobota 18. ledna 2020, svátek má Vladislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Komentátor serveru Forum 24 a člen Rady ČT obvinil Xavera z párty na Hradě. Xaver: Lže!

  Tito dva čeští novináři se nemají příliš v lásce. | foto: Profimedia.cz

  V českém mediálním světě není o konflikty nouze. Jeden z nich už delší dobu vedou moderátor Luboš Xaver Veselý (50) a člen Rady České televize Zdeněk Šarapatka (60). V posledních dnech tento spor ještě vygradoval. Proč?

  Zdeněk Šarapatka, který je od roku 2015 členem Rady České televize, v současné době přispívá svými texty pro server Forum 24. V jednom ze svých posledních článků s názvem „Zemanovi ‚lepšolidi‘ si udělali soukromý mejdan. Za naše peníze na našem Hradě“ zmiňuje i moderátora a hlavní tvář internetové televize XTV Luboše Xavera Veselého.

  Novinář Šarapatka v textu popisuje nedávný koncert šansoniérky Mireille Mathieu, který proběhl v březnu na Pražském hradě u příležitosti oslavy šestého výročí prezidentské inaugurace Miloše Zemana.

  I přestože byl Šarapatka v minulosti blízkým pracovníkem Miloše Zemana, šedesátiletý novinář patří mezi dlouhodobé kritiky současné hlavy státu.

  „Platit útratu za Soukupa, Vodičku, Slováčka, Filipa, Okamuru nebo Mynářovou a Xavera Veselého z peněženky těch, kteří Miloše Zemana prezidentem zjevně nezvolili, je už majstrštykem drzosti,“ píše ve svém textu Šarapatka a naznačuje tak, že výše uvedení lidé byli na zmíněném koncertě.

  Text Šarapatky na serveru Forum 24.

  Text Zdeňka Šarapatky na serveru Forum 24

  Proti tomuto se ohradil Luboš Xaver Veselý, který podle svých slov na onom koncertě vůbec nebyl a článek je podle něj lživý.

  „Píše, že jsem šel na raut ze státních peněz, jmenuje tam mě, ale já jsem tam prokazatelně nebyl. Točil jsem v tu dobu stream. Je to lež jako věž. Nechápu, jak může někdo takto lhát,“ řekl Expresu moderátor.

  Xaver: Je to odporná lež

  Luboš Xaver Veselý se dále podivoval nad tím, že o něm takto informoval člověk, který je členem Rady České televize.

  „O to je to horší. On má kontrolovat nejprestižnější médium v zemi. Jeho vyváženost, pravdivost. Tento člověk se sám dopustí odporné, komunistické lži. Když takhle lže člen Rady České televize, tak je to horší, než kdyby takto lhal moderátor České televize,“ nechal se dále slyšet Veselý.

  „Takováto lidská hovada rozhodují o ČT, o televizi, kterou my platíme,“ dodal ještě moderátor, který se Šarapatkou podle svých slov vede dlouhodobý spor.

  „Pan Šarapatka se mě snaží očernit už dávno. V minulosti napsal článek a tam popisoval, že jsem jezdil v autech politiků. Úplné nesmysly. Dal jsem to advokátům. Když soudkyně pochopila, že jsou to všechno lži, tak mi nabídli mimosoudní vyrovnání a jeho z té redakce vyhodili. Šarapatka je člověk, který se snažil být moderátorem za každou cenu. Odevšud ho vyhodili. On mě nenávidí, protože jsem projevil podporu Miloši Zemanovi, což udělám kdykoliv, a on Zemana nenávidí, on byl jeho služebník a Zeman ho vyhodil,“ říká Xaver.

  Luboš Xaver Veselý vede s Šarapatkou letitý spor.

  Luboš Xaver Veselý vede s Šarapatkou letitý spor.

  Redakce Expres.cz oslovila i autora výše uvedeného textu Zdeňka Šarapatku. Ten se bránil tím, že Xaver Veselý a ostatní zmínění lidé v jeho článku byli bráni pouze jako obecný příklad těch, kteří chodí na akce prezidenta Zemana.

  „Není tam napsané, že by tam byl teď. Byl tam loni. Vztahuje se to obecně k těm estrádám, co se pořádají na Hradě,“ říká Šarapatka.

  „Je to obecně konstatováno, že tito lidé chodí k prezidentovi Zemanovi za peníze daňových poplatníků. Tihle lidé chodili na Hrad v minulosti, jestli tam byli letos, to nevím,“ dodal ještě člen Rady České televize.

  Zdeněk Šarapatka je od roku 2015 členem Rady České televize. Svými texty...

  Zdeněk Šarapatka je od roku 2015 členem Rady České televize. Svými texty přispívá pro web Forum 24.

  S tím ale vůbec nesouhlasí moderátor Xaver Veselý.

  „Nebyl jsem na Hradě ani v minulých letech, já tam nechodím, ani mě nezvou,“ říká hvězda internetové televize XTV, která se posléze podivovala také nad tím, že Šarapatka mluvil o obecném konstatování, a přitom jmenoval určité lidi. 

  „Té argumentaci se každý vysměje,“ míní Veselý.

  Šarapatka: Xaver mi závidí, mám pro něj radu!

  „Chápu, že pravda může být i nepříjemná, ale od nás ji čtenáři zkrátka očekávají. Před třemi lety tenhle Zemanův fanoušek slavil na Hradě s dalšími příznivci prezidenta tři roky od inaugurace. Devět set padesát příznivců včetně Zemanova přítele pana Veselého tu debužírovalo za peníze daňových poplatníků. S tím nic neuděláte,“ stojí si nadále za svým Šarapatka.

  Člen Rady České televize poté ještě vyjádřil názor, proč podle něj došlo ke zhoršení vztahů s Lubošem Xaverem Veselým.

  „Je mi ho skoro líto. Bývali jsme roky přáteli. Ale když mu v České televizi zrušili pro nezájem jeho slabý pořad Café X a mě Sněmovna zvolila do Rady ČT, prostě to nerozdýchal. A očividně ho ta závist drží doteď. Já vážně nemůžu za to, že si svojí servilitou tak polepil profesní pověst a rozčiluje ho, když na to přijde řeč. Ale i to se v životě stává. Nevím, jak mu pomoci. Možná by si měl po ránu omývat moudí vlažnou vodou. Prý to pomáhá na závist i na zuřivost,“ řekl Šarapatka.

  Kdo by čekal, že tento spor eskaluje natolik, že skončí u soudu, bude nejspíše zklamán. „Nebudu nic řešit, je to debil,“ uzavírá Veselý.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 5. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   29
  • Haha
   27
  • Super
   20
  • Tvl
   16
  • Sladký
   14
  • Cože
   12
  Premium

  Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

  Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

  Premium

  Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

  Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

  Premium

  TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

  Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 18. ledna 2020, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz