jít naiDNES.cz

Utýraný Marek (†3) má po 9 měsících od smrti hrob. Jeho ostatky v něm ale nejsou

Utýraný Mareček z Loun má konečně svůj hrob. | foto: koláž Expresu

Teprve po devíti měsících se dočkal. Brutálně utýraný Mareček z Loun má konečně hrob, u něhož na něj budou lidé moci vzpomínat. O jeho vybudování se postaral okruh lidí, kteří od chlapcovy smrti bojují za co nejdůstojnější uctění jeho památky a zároveň i za co nejtvrdší potrestání vraha Josefa Kuči a matky Simony. To navíc není vše, na mezinárodní den proti týrání dětí bude na Markovu památku v jeho rodných Lounech vysazen strom.

Jeho případ zasáhl většinu Čechů, přesto se dlouhých devět měsíců nedočkal řádného uctění památky. Teprve nyní na hřbitově na pražských Vinohradech vyrostl pomník věnovaný utýranému Markovi z Loun.

K jeho vybudování se bohužel neměla ani rodina biologického otce a samozřejmě ani matka Simona, pod jejímž dohledem partner Josef Kuča syna nechutným způsobem mlátil, také ho například posazoval na rozžhavený sporák a pálil jej žehličkou. A tak se iniciativy zhostili lidé, kteří se chlapcově případu i dlouho po jeho smrti intenzivně věnují.

Pomník, kterému dominuje žulové srdce s Markovou fotkou, vznikl díky finanční sbírce. „V našich srdcích zůstaneš navždy. Vzpomeňme na tomto místě i na další děti, které zemřely násilnou smrtí,“ stojí na něm.

Utýraný Mareček z Loun má konečně svůj hrob.

Utýraný Mareček z Loun má konečně svůj hrob.

Markovy ostatky každopádně v nově vzniklém hrobu uloženy nejsou. Podle zdroje Expresu byly rozprášeny někde poblíž Prahy. Na místě, kde to měl chlapeček rád.

Za Marka vyroste strom

Nově vzniklý pomník navíc není jediným způsobem, jak lidé památku utýraného chlapce uctí. Na blížící se Světový den prevence týrání a zneužívání dětí bude v Lounech, tedy v místě Markova bydliště, vysazen strom.

Jde o pietu, za kterou bojovala facebooková skupina Marečkův strom života.

„Strom bude vysazen v Lounech, v ulici Na Horizontu, u průmyslové zóny, hned vedle výběhu s koňmi a květinové loučky. A to dne 19. listopadu 2019 v 15:00 až 15:30,“ informují její správci.

Fotogalerie


Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat