jít naiDNES.cz

To je odměna, ne trest! Tyran, který bil a pálil Marečka, dostal 16 let. Lidé zuří

Tyran Josef Kuča se měl přímo vyžívat v pálení malého Marečka. | foto: iDNES.cz, koláž Expresu

Pouhých šestnáct let! Takový verdikt vynesla soudkyně nad Josefem Kučou, který v Lounech brutálně utýral ani ne tříletého Marečka. Podle všeho o něj měl pálit cigarety, trhat mu vlasy, brutálně ho bít, a dokonce ho posazovat na sporák. Lidé zuří, čekali totiž doživotí. Státní zástupce se na místě odvolal.

Obrovský šok a frustrace. Přesně to teď zažívají lidé, kteří napříč republikou pořádali demonstrace proti násilí na dětech jako reakci na utýrání Marečka z Loun. A především pro jeho tyrana Josefa Kuču i matku Simonu žádali nejtvrdší trest, tedy doživotí.

Kuča totiž v úterý od soudu vyfasoval pouhých šestnáct let. Soudkyně rozhodla, že se nedopustil vraždy, ale jen těžkého ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby.

Kuča přitom chlapce týral takovým způsobem, že právě to muselo evidentně k jeho smrti vést. Zuřivě ho bil, často tak, že z něj doslova stříkala krev, minimálně v jednom případě až na strop. Také mu měl vytrhávat vlasy, kousat ho, pálit žehličkou či ho posazovat na rozžhavený sporák.

Začal soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

Lounský tyran Josef Kuča

V posledních dnech před smrtí už byl chlapeček podle matky Simony tak apatický, že ani nereagoval na facky.

Lidé, kteří případ sledují, si okamžitě předali zprávu o výši trestu v jedné z facebookových skupin bojujících za spravedlnost v případu utýraného chlapce. Verdikt je rozpálil doběla. Označují jej spíš za odměnu než za trest a zuří, že v případě dobrého chování bude Kuča vlastně za několik let venku.

„Četly se posudky z detektoru lži, na kterých selhala hlavně Simona. Dále zazněly výsledky z psychologie. Při dnešním jednání byl čin překvalifikován z vraždy na ublížení na zdraví s následkem smrti. Rozsudek padl na šestnáct let, ale státní zástupce se odvolal a případ převezme vrchní soud,“ popsala jedna z žen, které se účastnily soudu.

Další Expresu popsala, že tyran Kuča před soudem neprojevil lítost, a dokonce prý opět zíval, za což byl už předtím pokárán přímo soudkyní. Pouze se prý omluvil pozůstalým.

Případ každopádně nekončí. Státní zástupce Vladimír Jan se na místě odvolal a nyní tak celá věc poputuje k vrchnímu soudu.

Proces nyní čeká i Marečkovu matku Simonu, která brutálnímu týrání přihlížela.  

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře