jít naiDNES.cz

„Býval v pohodě, sportovní kluk,“ šokovaná spolužačka promluvila o lounském tyranovi

Případ utýrání teprve tříletého Marečka z Loun otřásl celou zemí, nejvíc ale jeho okolím. To sice tušilo, že Simona T. ani její přítel Josef Kuča nejsou zrovna vzorovými rodiči, nikdo ale nečekal, že by se mohli uchýlit k tak brutálnímu násilí na nevinném dítěti. To platí i pro ženu z Loun, která se od dětství znala právě s vrahem Kučou. „Byl to normální kluk, sportovec. Dalo se s ním mluvit, nebyl nijak agresivní. Zato jejich spolubydlící...,“ vzpomíná.

Tříletého Marka mlátil do krve, lámal o něj vařečky, dokonce ho posazoval na rozpálenou plotýnku. A mnoho dalšího, než ho nakonec ubil k smrti. Kdo něco takového může udělat, ten přece zaručeně není normální. I proto okolí celý případ tak šokoval.

Vědělo se sice, že členové zrůdné domácnosti nemají daleko ke drogám, nikoho ale nenapadlo, že by Josef Kuča mohl být naprosto bezcitným tyranem. Okolí ho naopak mělo zařazeného jako docela normálního mladého muže.

„Znám ho už odmala, ze základní školy. Kuča tam byl normální kluk, sportovec. Dalo se s ním mluvit, absolutně u něj nebyly znát nějaké agresivní sklony. Vážně bych tohle nečekala,“ popsala žena Expresu. Jak jsme zjistili, lounský tyran byl skutečně poměrně nadaným fotbalovým útočníkem.

Josef Kuča je obviněn z týrání a vraždy tříletého Marečka.

Josef Kuča je obviněn z týrání a vraždy tříletého Marečka.

Horší zkušenosti prý má se spolubydlícím Josefa Kuči a Simony T., mladíkem, který si nechává přezdívat Holdy. Toho veřejnost obviňuje, že o týrání musel dobře vědět, ale nijak nezasáhl.

„H., to je prostě s prominutím blbeček. Asi nemá úplně dobré zázemí, tedy alespoň podle vztahu s adoptivní matkou. I na střední to byl spíš takový sociální případ,“ říká mladá žena z Loun. 

Byl s nimi v jednom bytě, ale nic o týrání Marka neřekl. Lidé si přejí trest...

Holdy se na Facebooku chlubí konzumací lehkých drog. V domácnosti, kde byl zabit tříletý Marek, ale prý byly i drogy tvrdé.

„Je to kapitola sama o sobě a radši se už nebudu víc vyjadřovat, protože nechci být sprostá,“ dodává.

S Marečkovou matkou Simonou se prý zná jen od vidění. A vídá ji stále, přičemž se nezdá, že by se Simona smrtí vlastního syna nějak zvlášť trápila. Podle několika svědků si prý domů společně s novým přítelem vodí kamarády.

„Bydlí dál v Lounech, znám i jejího současného partnera. Přímo ji jsem od chvíle, kdy Mareček zemřel, viděla jen jednou. Jakmile mě viděla, šla se schovat domů. Ona se bránila tím, že proti Kučovi nezasáhla, protože se ho bála, ale já ji párkrát předtím v zimě viděla a nikdy na ní nebylo znát, že by měla být mlácena nebo něco takového,“ popisuje žena z Loun.

Simona se svým synem.

Simona se synem Marečkem

Případ Markova utýrání je aktuálně před soudem, kde Josefu Kučovi hrozí až výjimečný trest. Procesu se nevyhne ani Simona. Ta je obviněna z toho, že brutální týrání nenahlásila, za což jí hrozí maximálně pět let.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře