jít naiDNES.cz

Kousance na Markově (†3) těle patřily otčímovi. Ten se má bránit, že byl pod vlivem drog

Na první pohled spokojená rodinka... | foto: Facebook

Pochody proti násilí, dokonce i petice za přísnější tresty pro tyrany, kterou podepsalo přes šestnáct tisíc lidí. To všechno vyvolala tragická smrt tříletého Marka z Loun, který byl brutálně utýrán svým otčímem. Lidé se také čím dál více zajímají o to, zda tyranské rodiče skutečně dostihne ten nejvyšší trest, podle informací Expresu se ale zatím matka Simona s úsměvem na rtech promenáduje po městě a Josef Kuča se před vyšetřovateli snaží svou vinu mírnit tím, že byl pod vlivem drog. Kousance na chlapcově těle prý patřily právě jemu.

Jsou to už tři měsíce, co byl v Lounech zvlášť brutálním způsobem utýrán teprve tříletý Marek. Minimálně z týrání a vraždy obviněný otčím Josef Kuča ho podle všeho brutálně bil, típal o něj cigarety či mu vytrhával vlasy. 

Objevilo se dokonce i svědectví o tom, že si měl buď on, nebo chlapcova matka Simona krátit čas tím, že mu do nožičky nožem vyryli srdce (psali jsme ZDE).

Podle spolubydlícího tyranských rodičů, který dle svých slov s bitím chlapce neměl nic společného, dokonce policisté odebrali všem členům domácnosti otisky zubů. To proto, že měl Marek po těle dvacet kousanců. Podle informací našeho zdroje, který je s případem obeznámen, měly všechny kousance patřit obviněnému Josefu Kučovi.

„Podle mých informací byly na tělíčku malého jen stopy po kousání od Kuči,“ řekl nám zdroj.

Mareček s matkou Simonou.

Mareček s matkou Simonou

Markova smrt vzbudila v lidech po celém Česku soucit a snahu dalším podobným případům zabránit. Uskutečnilo se několik pochodů proti násilí a vznikla petice, která v případech týrání žádá vyšší tresty pro pachatele, jimž podle zákona aktuálně za týrání dětí hrozí vězení na dobu od jednoho do pěti let, za vážnější týrání až osm let a za zabití dítěte až dvanáct let, což se už na pohled zdá skutečně málo. Petici podepsalo přes šestnáct tisíc lidí a nyní se jí bude zabývat vláda.

V souvislosti se snahou zavést vyšší tresty pro tyrany spoustu lidí zajímá, jak bude potrestán právě i Markův otčím Josef Kuča a matka Simona. Kučovi policisté už v březnu sdělili obvinění z týrání a vraždy, případ se ale zřejmě nadále prošetřuje. Podle informací našeho zdroje se tyran snaží svoji vinu zmírnit.

Josef Kuča je obviněn z týrání a vraždy tříletého Marečka.

Z týrání a vraždy tříletého Marka policie obvinila Josefa Kuču.

„Obhajuje se tím, že to udělal pod vlivem drog,“ říká zdroj, který ale upozorňuje, že jde hlavně o spekulace, a nikoliv ověřená fakta. Pravda ovšem je, že drogy měl přinejmenším Josef Kuča skutečně užívat.

Matka Simona zatím zůstává na svobodě, podle očitých svědků se vrátila do Loun od kamarádky, u níž se nějaký čas po medializaci případu skrývala, a tváří se, jako by se snad nic nestalo. Zřejmě proto, aby ji nikdo nepoznal, si také měla obarvit vlasy.

Týrání svého synka prý nenahlásila, protože se bála, že jí ho odebere sociálka.

Simona se synem Markem

„To, že chodí po Lounech, mohu potvrdit, ale vypadá to, že směrem k ní se ze strany policie zatím nic neděje. Myslím, že se může stát, že z toho vyvázne. Já osobně ale mohu vyvrátit, že by ona byla obětí. Potkávala jsem ji tehdy na ulici samotnou bez malého, chodila si tu a vypadala vesele,“ myslí si zdroj Expresu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:08 12. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  48
 • Super
  16
 • Trapas
  16
 • Cože
  14
 • Sladký
  14
 • Haha
  13
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře