jít naiDNES.cz

Utýraný Marek (†3) žil v podivné domácnosti: „Drogy byly u všech,“ tvrdí lékař v rozhovoru

Měli v péči malé dítě, jejich byt byl přitom v podstatě drogovým doupětem. Jak se ukazuje, Josef Kuča, kterého policie viní z týrání a vraždy tříletého Marka z Loun, měl být závislý na drogách. Informaci přinesl server pp magazín.

Případ utýraného Marka z Loun ukazuje na obří pochybení českého systému sociálních odborů. Už dříve se objevily informace o tom, že ještě předtím, než začal malého chlapce brutálně týrat otčím Josef Kuča, mu ani matka Simona nevěnovala potřebnou péči a například u něj zanedbávala hygienu.

Právě poté, co se dala dohromady s Kučou, ovšem pro Marka nastalo pravé peklo. Dvacetiletý muž ho měl surově bít, típat o něj cigarety, kousat ho či mu vytrhávat vlasy. Nyní za to čelí obvinění z týrání svěřené osoby a vraždy, za což mu hrozí i doživotní kriminál. Otazník ale visí nad tím, jaký měl k chování motiv.

Pravdu částečně poodhalil server pp magazín. Ten mluvil s lékařem, který je o případu Josefa Kuči údajně dobře informován. Tyranova nenávist podle něj mohla pramenit z toho, že byl sám v dětství pravděpodobně týrán, a dokonce byl z toho důvodu i v péči psychiatrů. Podle vyjádření lékaře také mohl užívat drogy.

„Někdy se stává, že pokud jsou lidé týraní v dětství, tak sami týrají děti poté, co dospějí. Ale v případě Kuči a týrání hrály roli zejména a především drogy, které, jak vím, nadužíval. To ho nijak neomlouvá. Naopak,“ popsal lékař, jehož jméno není v článku uvedeno a jen je napsáno, že se jedná o dobře informovaného lékaře obeznámeného s Kučovým případem.

Mareček s matkou Simonou.

Mareček s matkou Simonou

Podle jeho informací byla domácnost, kde dítě žilo, závadná. „V té domácnosti žily spolu s nezletilým dítětem tři dospělé osoby. Fetovali všichni, což je spojovalo. A také o tom týrání vědělo okolí a nikdo nekonal – ani policisté, ani sociálka,“ popsal muž v pp magazínu.

Jak bylo zmíněno, případ skutečně ukazuje na obrovské selhání systému sociální péče. Otázkou však je, komu přesně klást Markovu smrt za vinu. Server TN.cz už dříve kontaktoval pracovníky lounské sociálky, kteří se ale brání, že měli v tomto konkrétním případu svázané ruce, protože matka Simona nenahlásila změnu bydliště.

„Vnímáme to jako velkou lidskou tragédii. Dítě neprocházelo naší evidencí, to znamená, nespadalo do evidence orgánů sociálněprávní ochrany Městského úřadu Louny. Nemělo tady trvalý pobyt. Kmenová spisová dokumentace je vedená jiným úřadem,“ popsala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MÚ Louny Iva Vildová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:37 čtvrtek 1. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  45
 • Trapas
  30
 • Haha
  19
 • Super
  16
 • Cože
  16
 • Sladký
  14
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře