jít naiDNES.cz

Česko uctí utýraného Marečka: Pochody na jeho památku podpořila Zemanová

Rodina utýraného Marečka z Loun podle všech informací příliš snahy o uctění jeho památky nevyvíjí. Celou věc si proto vzala do rukou veřejnost. V Lounech, ale i v dalších městech Česka se už v sobotu uskuteční několik pochodů, které mají za cíl nejen připomenout si chlapečkovu děsivou smrt, ale také upozornit na týrání dětí obecně. Organizátoři získali podporu třeba u předsedy SPD Tomia Okamury či první dámy Ivany Zemanové!

Smrt sotva tříletého Marečka z Loun není lidem lhostejná. Poznat to je i na facebookových profilech jeho matky Simony T. a vraha Josefa Kuči, kterým ještě více než měsíc po chlapcově smrti chodí výhrůžné vzkazy.

Právě široká veřejnost se teď rozhodla, že uctí Marečkovu památku. Rodina to totiž dosud neudělala, podle informací Expresu nikdo nevyzvedl urnu a on tak neměl pohřeb a nemá ani náhrobek. A tak nyní nejen centrem Loun, ale i dalšími městy projde pochod na uctění jeho památky.

„Pochody za lepší práva pro děti, zastavení jejich týrání a pro uctění Marečkovy památky,“ hlásí pouták na pochod, který informuje o tom, že tato akce proběhne v Praze, Ostravě, Lounech, Českých Budějovicích a Uherském Hradišti.

Na uctění Marečkovy památky se bude pochodovat v několika městech.

Na uctění Marečkovy památky se bude pochodovat v několika městech.

K akci dojde za podpory organizace Klokánek, veřejně ji podpořil třeba i předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

„Cílem tohoto pochodu je uctít památku Marečka (který zemřel násilnou smrtí kvůli lhostejnosti jeho rodiny a okolí) a jiných obětí týraní, ale hlavně a především otevřít diskuzi na toto téma. Otevřít lidem oči, aby se dívali více kolem sebe, nebyli vůči podobným případům lhostejní, a aby věděli, jak se mají v případě podezření chovat a na koho se obrátit. Rovněž se bude podepisovat i petice za zvýšení trestů za takové činy,“ napsal Okamura.

Celorepublikový pochod podpořil i předseda SPD Tomio Okamura.

Celorepublikový pochod podpořil i předseda SPD Tomio Okamura.

Výraznou podporu pak organizátoři získali dokonce i od první dámy, manželky prezidenta Miloše Zemana Ivany Zemanové.

„Manželka prezidenta České republiky Ivana Zemanová uděluje záštitu nad Celorepublikovým pochodem proti týrání dětí,“ stojí na papíře, který ve facebookové události pochodu sdíleli pořadatelé.

Pochody se budou konat pod záštitou první dámy Ivany Zemanové.

Pochody se budou konat pod záštitou první dámy Ivany Zemanové.

Konkrétně v Lounech bude mimo pochodu i doprovodný program s proslovy či koncertem, podobně tomu bude i v dalších místech. Soudě podle sociálních sítí, pochodů se zúčastní přinejmenším stovky lidí.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:41 26. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  52
 • Haha
  15
 • Trapas
  13
 • Tvl
  11
 • Cože
  10
 • Sladký
  10
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat