Neúcta k utýranému Marečkovi: Neměl pohřeb a nedostal náhrobek, rodina na něj kašle?

O jeho tragické smrti mluví celá země, důstojného rozloučení se však utýranému Marečkovi z Loun nedostalo. Neproběhlo dokonce žádné. Matka Simona T. totiž sice pohřeb svého syna zadala, jenže nakonec se ani nenamáhala vyzvednout urnu. A překvapivě laxně se podle mnoha lidí k celé věci staví i rodina Marečkova biologického otce. „Mareček nemá nic, ani obřad nebyl. Měl jen pietu od cizích lidí v Lounech,“ řekl zdroj Expresu.

Nebyly mu ještě ani tři roky, a přesto zemřel nebývale krutou smrtí. Marečka z Loun dlouhodobě týral a následně i zabil jeho otčím Josef Kuča, čemuž nijak nezabránila ani jeho vlastní matka Simona T. Nepochopitelnou skutečností je, že chlapeček nenašel klid ani po smrti.

Rodina se totiž nijak nepostarala o jeho pohřeb. To platí jak pro samotnou matku Simonu, tak i pro rodinu biologického otce Radka P. Zní to až neuvěřitelně, ale Mareček nejenže neměl řádný obřad, ale dokonce ani nemá hrobeček!

„Nemá nic. Ani obřad nebyl. Zadavatelkou pohřbu byla Simona, ta pak ale ani nevyzvedla urnu, stejně tak plyšáky z lounské pohřební služby. Malý měl jen pietu od cizích lidí v Lounech,“ poukazuje zdroj Expresu obeznámený s děním okolo celého případu.

Simona se svým synem.

Simona se svým synem

Jak bylo zmíněno, vinu za zcela nedůstojné zacházení s Marečkovou pozůstalostí nese i rodina biologického otce Radka P. Spousta lidí ve skupině vytvořené v souvislosti s tragickou událostí se shoduje, že neprojevila žádný zájem ani o nabízenou pomoc se zaplacením hrobu.

„Byla jim několikrát nabídnuta pomoc ohledně pomníčku a podobně, ale neustále mají jen výmluvy, protiřečí si. Nejprve říkali, že urna je u Simony, pak najednou zase, že v pohřebním ústavu. Jejich řeči, že nevěděli, kde malý je... Moc dobře to věděli, jen nejevili zájem. Marečkova babička v reportáži zmínila, že na sociálce budou padat hlavy a že by Simonu zašlapala do betonu, ale on Radek také nebyl neviňátko,“ říká zdroj.

Ve včerejší reportáži ovšem matka Marečkova biologického otce, paní Libuše, uvedla, že se urnu pokusila získat.

„Já sama jsem volala do pohřebního ústavu, co se děje s ostatky maličkého, ale bylo mi řečeno, že všechno zařizovala Simona T., že zaplatila jen zpopelnění bez jakéhokoliv rozloučení, bez mého vědomí a bez vědomí biologického otce,“ prohlásila.

Dočká se Mareček důstojného rozloučení alespoň dodatečně? Jedno je jisté, jeho osud není lidem lhostejný. V Lounech i dalších městech je v následujících dnech svoláno hned několik demonstrací jak za nejvyšší tresty pro chlapcova tyrana i matku, tak i proti týrání dětí obecně.

Fotogalerie

Komentáře