jít naiDNES.cz

Vražda a týrání! Policie obvinila otčíma Marečka (†3) z Loun, hrozí mu i doživotí

Na první pohled spokojená rodinka... | foto: Facebook

Byla to vražda! Ve vyšetřování případu utýrání tříletého Marečka z Loun nastal zásadní zvrat. Přes obavy veřejnosti z toho, že bude jeho otčím Josef K. souzen pouze za těžké ublížení na zdraví, si tyran ve vězení odkroutí možná i zbytek života. Policie totiž jeho čin překvalifikovala na vraždu a nyní mu hrozí až výjimečný trest. Matka utýraného chlapce, Simona T. se podle informací Expresu skrývá u kamarádky a není jasné, zda bude i ona čelit trestnímu stíhání.

Internetová petice požadující co nejvyšší tresty pro matku a otčíma utýraného Marečka z Loun zřejmě přinesla ovoce. Jak informoval server iDNES.cz, policie přehodnotila původní obvinění z těžkého ublížení na zdraví a čin Josefa K. překvalifikovala na vraždu.

„Na základě předběžných výsledků soudní pitvy a vyhodnocení dosavadního vyšetřování byl dvacetiletý muž z Loun koncem minulého týdne obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla policejní mluvčí Ústeckého kraje Alena Bartošová.

Tyran si protokol o změně právní kvalifikace činu převzal ve vazbě, kam byl okamžitě po smrti Marečka převezen. Za mřížemi nepochybně stráví podstatnou část života, protože mu nyní hrozí dokonce i doživotí.

„Muž nyní čelí obvinění ze spáchání dvou trestných činů, zvlášť závažného zločinu vraždy a zločinu týrání svěřené osoby. V případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let, nebo výjimečný trest,“ vysvětlila policejní mluvčí.

To je on. Josef K. brutálně utýral tříletého synka své přítelkyně.

To je on. Josef K. brutálně utýral tříletého synka své přítelkyně.

Policejní vyšetřování ale zatím rozhodně nekončí, kriminalisté budou pokračovat výslechy dalších osob. V jejich hledáčku je bezpochyby i matka utýraného chlapce Simona T., která je podle informací Expresu znovu těhotná a útočiště našla u svojí kamarádky.

„Mám klid a můžu začít znovu. Chybí mi malej, ale i Pepa, je to můj přítel. Já to všechno pos*ala,“ napsala známé v konverzaci na sociální síti, jejíž přepis má redakce k dispozici. Otázkou je, zda policie bude trestně stíhat i ji, například kvůli tomu, že případ neohlásila.

Podle různých svědectví ani ne tříletý Mareček delší dobu před svou smrtí trpěl, obžalovaný Josef K. ho měl surově mlátit, vytrhávat mu vlasy nebo o něj típat cigarety. Na internetu se objevila informace, podle které měli policisté při ohledání místa činu říct, že byl chlapeček zmlácený jako po brutální rvačce. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:05 23. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Trapas
  20
 • Tvl
  17
 • Haha
  15
 • Cože
  15
 • Sladký
  12
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat