Zemřela Lorraine Warren: Příběh ženy, kterou milovali tvůrci hororů a zlo se jí bálo

Lorraine Warren a herečka Vera Farmiga, která ji ve filmu V zajetí démonů ztvárnila. | foto: Profimedia.cz

Její jméno vám možná nic neříká, ale dost možná jste viděli některý z filmů, který byl inspirován jejím životním příběhem. Řeč je o Lorraine Warren (†92), slavné americké „démonoložce“, která ve čtvrtek zemřela. Se svým manželem Edem řešila případy, o nichž by slabší povahy nechtěly ani slyšet!

V roce 1952 válečný veterán a učitel Edward Warren Miney společně s manželkou jasnovidkou Lorraine založili skupinu New England Society for Psychic Research, která se zabývala vyšetřováním paranormálních jevů. 

Říká se, že společně vyšetřovali několik tisíc případů. Ty nejznámější se objevily na filmovém plátně. Patrně nejúspěšnějším snímkem, který je inspirován životním příběhem manželů Warrenových, je film V zajetí démonů od režiséra Jamese Wana. Příští rok má jít do kin už třetí díl.

Ve filmu V zajetí démonů Lorraine Warren ztvárnila herečka Vera Farmiga. Snímek pojednává o záhadných událostech, ke kterým docházelo na začátku sedmdesátých let na farmě v Harrisville.

V roce 1971 se manželé Roger a Carolyn Perronovi společně se svými pěti dcerami přestěhovali do zchátralého statku v Harrisville na Rhode Islandu. Zvláštní bylo už to, že jejich pes Sadie odmítal vstoupit do domu. 

Vera Farmiga ve filmu V zajetí démonů ztvárnila slavnou vyšetřovatelku...

Vera Farmiga ve filmu V zajetí démonů ztvárnila slavnou vyšetřovatelku paranormálních jevů Lorraine Warren.

V následujících dnech rodina zaznamenala několik paranormálních jevů, které jim naháněly hrůzu. Ozývaly se různé strašidelné zvuky a všechny hodiny se zastavovaly ve stejný čas. 

Brzy manželé navíc našli svého mrtvého psa na dvoře. Po několika strašných zkušenostech si řekli, že je čas zavolat experty. Kontaktovali tedy „démonology“ Eda a Lorraine, kteří měli na svém kontě už několik podobných případů, například záhadu kolem panenky Annabelle.

Manželé Warrenovi po důkladném vyšetřování zjistili, že dům kdysi patřil obviněné čarodějnici, která obětovala své týdenní dítě ďáblu a v roce 1863 se zabila. Ed s Lorrain našli zprávy, že v domech, které byly postaveny na pozemku, docházelo k vraždám a sebevraždám. 

Vera Farmiga ve filmu V zajetí démonů ztvárnila slavnou vyšetřovatelku...

Vera Farmiga ve filmu V zajetí démonů

Velmi záhadným a známým případem manželů Warrenových jsou také události, ke kterým došlo v roce 1976 v Amityville na Long Islandu v New Yorku.

Do krásného a velkého domu se zrovna nastěhovala rodina Lutzových. Před třinácti měsíci tam Ronald DeFeo mladší chladnokrevně zavraždil šest členů své rodiny. Říkal, že slyšel ve své hlavě hlasy a musel to udělat. Lutzovi přiznali, že od začátku cítili z domu divnou atmosféru a jakousi negativní sílu. 

Pravidelně se setkávali s paranormálními jevy. Došlo to tak daleko, že v nově koupeném domě rodina vydržela pouhých 28 dní. 

Je vám tento příběh povědomý? Ano, jde o námět na horor 3:15 zemřeš.

Lorraine Warren se svým manželem Edem zkoumala paranormální jevy.

Lorraine Warren se svým manželem Edem zkoumala paranormální jevy.

Objevilo se několik lidí, kteří tento případ zpochybňovali a říkali, že se jedná o výmysl. Lorraine ale tehdy všem pochybovačům jasně vzkázala, že k hrůzostrašným událostem v domě opravdu docházelo. Se svým manželem se jí prý povedlo vyfotit chlapce s tváří démona.

Lorraine Warren zemřela 18. dubna ve spánku. Informoval o tom na svém Facebooku její zeť Tony Spera, který na adresu slavné „démonoložky“ uvedl, že to byla pozoruhodná, milující a soucitná lidská bytost.

„Bylo mi ctí vás poznat,“ napsala na svém Twitteru zase herečka Vera Farmiga, pro niž bylo ztvárnění Lorraine ve filmu V zajetí démonů nejspíše životní rolí.

Fotogalerie

Komentáře