Zoufalí senioři na Elbě: Jejich loď uvázla, pomoc je v nedohlednu a zásoby se tenčí!

Zásoby jídla se rychle tenčí. Česká skupinka ale zatím netuší, kdy se vrátí domů. | foto: Reprofoto TV Nova.

Měla to být dovolená jako ze žurnálu. Výprava na italský ostrov, kde ve vyhnanství pobýval Napoleon, se do novin také dostala. Bohužel hlavně proto, že loď českých seniorů uvázla na mělčině a jejich rekreace se rázem změnila v horor. Po týdnu na souši nevědí, co s nimi bude. Zásoby jídla i peníze rychle ubývají.

Už týden skupinka živoří na pláži a rozhodně nemá pocit, že by tahle dovolená byla za odměnu, v bouři jejich lodi vypověděl službu motor a následně uvázla na mělčině. Italské úřady ani český konzulát jim zatím nedokázaly pomoct.

„Dochází nám zásoby jídla i peníze. Lidé začínají být nervózní,“ řekla TV Nova manželka kapitána Marie Votavová. Pracovnice českého konzulátu v Římě sice uvedla, že celou věc řeší dnem i nocí, to by ale asi nesměla být Itálie, aby šlo všechno bez problémů a hladce.

„Za ten týden nebyl nikdo schopný přijet se silnější lodí a cuknout s námi o třicet metrů,“ uvedl zklamaně další z pasažérů Laďa Sýkora. Naději na brzké vyřešení ale zhatily italské úřady. Ty prý jiným plavidlům něco takového zakázaly, a čeká se proto na odbornou firmu.

Zásoby jídla se rychle tenčí. Česká skupinka ale zatím netuší, kdy se vrátí...

Zásoby jídla se rychle tenčí. Česká skupinka ale zatím netuší, kdy se vrátí domů.

„Pravděpodobně to vyproštění chtějí Italové provést sami, jenže to vyjde prý i na deset tisíc eur,“ stýskala si Votavová.

Zajímalo nás, zda by jim trn z paty, minimálně co se chutné italské krmě týče, nemohl vytáhnout slavný rodák z Elby Emanuele Ridi. Ten se sice rekreuje také v Itálii, ze severoitalského Terstu se ale na Elbu v dohledné době podle všeho nechystá. Senioři tak budou i nadále odkázáni na konzervy a případnou pomoc lidí z okolí pláže, kde bivakují.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:16 20. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  25
 • Haha
  18
 • Tvl
  13
 • Super
  9
 • Sladký
  9
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat