Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Bartošová po konci ve Spotlightu přiznala spory s Witowskou. Naznačila, že ji nechala vyhodit

  Linda Bartošová naznačila, že ji Světlana Witowská vyhnala z pořadu Spotlight. | foto: Profimedia

  Působily jako silná dvojka, dvě bývalé moderátorky České televize, navíc ženy rezonující ve veřejném prostoru. Ve skutečnosti to ale Lindě Bartošové a Světlaně Witowské v pořadu Spotlight vůbec neklapalo. První jmenovaná dostala vyhazov a ve vyjádření, které zveřejnila na sociálních sítích, přiznala spory i v osobní rovině. Promluvila také o podpásovce, kdy jí o výpovědi řekli až jako poslední poté, co dotočila rozhovor.

  Pořad Spotlight vznikl na webu Aktuálně.cz letos v únoru jako náhrada za DVTV. Jenže moderátorské duo spolu nevydrželo ani rok. Koncem listopadu mediální dům Economia oznámil, že Linda Bartošová odchází.

  Zveřejněná tisková zpráva se ovšem novinářce a bývalé missce ani trochu nelíbí. Podle ní by se z textu mohlo zdát, že snad odešla dobrovolně. A to rozhodně není pravda. Dokonce Bartošová rázně vzkázala, že se nenechá umlčet.

  „Po celé roky tu s vámi sdílím své „highs“. Přijde mi tak důležitý sdílet i „lows“ - i když v rámci boje, o kterém jsem neměla tušení. (...) Může to totiž vypadat, že jsem odešla sama, a to není pravda. Novináři by se měli pravdě snažit přibližovat, i proto svůj příběh nenechám vyprávět jiné jinak, než se stal. Za určité věci bojuji ráda, o tenhle boj jsem upřímně vůbec nestála. Nechat se umlčet ale není můj styl,“ napsala Bartošová.

  Ve vyjádření se pak rozepsala o zásadních sporech v moderátorském týmu. A protože ten tvořila pouze ona se Světlanou Witowskou, je jasné, že tím míří právě na ni. Spory byly jak pracovní, tak zjevně i osobní.

  „V moderátorském týmu Spotlightu se poslední měsíce objevovaly zásadní rozdíly v pohledu na tematické, obsahové i hodnotové směřování pořadu, stejně jako na to, jak by měla vypadat respektující a rovnocenná mezilidská komunikace,“ napsala Linda Bartošová.

  Z dalších řádků pak lze vyčíst, že právě Witowská pravděpodobně stála za tím, že dostala Bartošová vyhazov.

  Vydavatelství Economia se tak pro mě zcela náhle, bez předchozích výtek k mé práci či upozornění rozhodlo od prosince dále soustředit na rozhovory jen jedné z nás, Světlany Witowské,“ naznačuje Bartošová, že jiný důvod, proč by měla padáka dostat, neexistoval.

  Premiéra snímku Hranice lásky v pražské Lucerně: Večerem provázela Linda Bartošová.

  Půvabné moderátorce se nelíbí ani to, jakým způsobem se o svém konci v pořadu Spotlight dozvěděla.

  „Poslední rozhovor jsem tak ve Spotlightu natočila na konci listopadu. To, že je poslední, jsem se dozvěděla až po samotném natáčení a jako úplně poslední ze všech,“ prozradila Bartošová.

  Ta nyní hodlá ve své práci pokračovat a otevírat témata, která jinak nedostávají příliš prostoru, po vlastní ose.

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...