Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Otec matkou zabitých holčiček zveřejnil soudní rozhodnutí. Kdo týral jeho dcery?

  Martin K. sice úřady varoval, nikdo ho ale bohužel nevyslyšel. | foto: Facebook

  Vyšetřovatelé sice zatím tragickou autonehodu z minulého pátku, při které zahynuly kromě řidičky i její dvě dcerky, nevyšetřila, otec holčiček ale zveřejnil další důkaz o tom, jak laxně jednaly státní orgány. Martin Konůpek se s veřejností podělil o list soudního rozhodnutí, v němž jsou popsány vztahy v rodině. Podle dokumentu měla matka dcerkami proti otci manipulovat, čímž chtěla dosáhnout jejich absolutního odcizení!

  Zabila Marie H. sebe a své dvě malé dcerky úmyslně, nebo šlo o nešťastnou náhodu? Na to se momentálně pokouší přijít vyšetřovatelé, kteří již měli podle informací Expresu kontaktovat i starší dceru mrtvé řidičky a otce malých holčiček, které ve voze také zemřely.

  Zatímco policisté zatím nezveřejnili žádné oficiální stanovisko, Mariina starší dcera a její otčím jsou přesvědčeni o tom, že šlo o úmysl.

  Jenom den poté, co Mája Hanousková promluvila o psychických problémech své matky, která měla být podle jejích slov na antidepresivech, zveřejnil její otčím list ze soudního rozhodnutí.

  „Tyto informace měla i sociálka, přesto pracovala stále na straně matky a držela v ní možná dál jisté iluze,“ píše Martin Konůpek.

  V dokumentu se píše, že ačkoliv důkazy byly slabé, jisté podezření o nevhodném chování ze strany otce vůči dětem existovalo. Přesto soud povolil kvůli zdravému vývoji nezletilých holčiček alespoň telefonický kontakt s nimi, aby nedošlo k úplnému zpřetrhání jejich vztahů.

  Názor na situaci zcela změnil znalecký posudek, který nepotvrdil, že by z otcovy strany docházelo k týrání či sexuálnímu zneužívání dívek. Znalkyně naopak konstatovala, že je lze označit za oběti týrání ze strany matky z důvodu její masivní manipulace proti otci.

  „Manipulace matky dětmi je přitom zcela zjevná nejen ze závěru posudku, ale i z obsahu vyšetření nezletilých, kdy například nezletilá Lucie popisovala agresivní chování otce vůči matce s tím, že ví, že se to stalo, neboť jí to říkala matka. I přes tuto manipulaci mají Lucie a Anna k otci pozitivní vztah,“ píše se v dokumentu s tím, že otec vůči svým dcerám nevykazuje sklony k agresivnímu či impulsivnímu chování.

  Na základě znaleckých posudků a svědectví ženiných starších dcer došel soud k názoru, že již neexistuje důvod, proč by se holčičky se svým otcem nemohly stýkat. Střídavou péči ale zatím kvůli separační úzkosti jedné z dcer prozatím nedoporučil.

  „Soud tímto usnesením sice ponechal obě nezletilé v péči matky, avšak uložil matce povinnost umožnit otci styk s dcerami každý týden od pátku do neděle. Soud doufá, že tímto opatřením postupně dojde k znovuobnovení jistoty ve vztahu nezletilé Anny k otci, předpokladem pro to je však absence dalšího nevhodného chování matky, která by si měla uvědomit škodlivost manipulace dcerami vůči otci a takového jednání zanechat,“ píše se v dokumentu, z něhož je zřejmé, že soud dal ve všem za pravdu otci holčiček.

  Ten se svých dcer již nedočkal. V den, kdy rozhodnutí dostal do schránky, zemřely pod koly popelářského vozu. Podle slov očitých svědků by možná žily, kdyby byly v sedačkách připoutané. To ale nebyly.

  Fotogalerie

  Premium

  Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

  V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

  Premium

  Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

  Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

  Premium

  Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

  Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz