jít naiDNES.cz

Bojím se, že matka ublíží dětem a sobě! Otec dívek zabitých při autonehodě varoval sociálku

  • V pátek dopoledne se u Mníšku na Liberecku srazilo osobní auto s popelářským vozem.
  • Na místě zemřela řidička a jedno z dětí, které vezla, druhé posléze podlehlo zraněním také, a to během převozu do nemocnice.
  • Jednalo se o dvě dívky ve věku čtyři a šest let.
  • V sobotu v odpoledních hodinách, tedy den po smrtelné nehodě, se na Facebooku objevilo video nahrané jistou Májou Hanouskovou.
  • Ta se ve videu představila jako dcera řidičky a nevlastní sestra obou dívek.
  • Mája ve videu tvrdí, že její matka způsobila nehodu záměrně, a to z důvodu pomsty kvůli sporům s otcem dětí.
  • Otec obou dívek, Májin otčím, byl podle slov mladé ženy její matkou křivě obviňován a zabraňovala mu v péči o ně.
  • Mája ve videu obžalovává systém sociální péče, a to zejména kritizovaný OSPOD.
  • Jako důkaz svých slov, že matka dcer chtěla ublížit sobě i holčičkám, zveřejnil otec nyní e-mail, který zaslal na OSPOD.
  • Policie případ vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti.
Tragické události, během které měla matka podle tvrzení její vlastní dcery u Liberce úmyslně v plné rychlosti narazit svým autem do popelářského vozu, čímž nepřipravila o život jenom sebe, ale i své dvě dcerky, šlo předejít. Právě na hrozbu, že se něco podobného může stát, již v srpnu upozorňoval tatínek děvčátek, jenž podle svých slov kontaktoval pracovnice frýdlantského a mladoboleslavského OSPODu, pod které případ spadal. Ty ale nezasáhly!

Případ, který nyní otřásá veřejností. Co se zdálo jako tragická nehoda, se po slovech mladé dívky změnilo v podezření na rozšířenou sebevraždu.

Podle výpovědi Máji Hanouskové, která se ve videu na Facebooku, jež sdílely už tisíce lidí, představila jako dcera matky-řidičky, měla její matka připravit o život nejen sebe, ale i její dvě mladší dcerky, Májiny nevlastní sestry.

A to úmyslně jenom kvůli tomu, že je měl podle rozhodnutí soudu získat do péče jejich tatínek.

Otec obou dívek nyní zveřejnil dopis, v němž úřady prosí, aby jeho dcerky ochránily, protože se něčeho podobného obává. 

„Tento e-mail je jedním z mnoha varování dvou OSPODů, respektive SVP, ospoďaček a jejich vedoucích,“ vysvětluje otec děvčátek Martin K., který v e-mailu zmiňuje své obavy, že by se něco podobného mohlo stát.

„Nyní když vyšla najevo pravda ohledně jednání a chování matky a nastanou jisté změny, opět jsem nucen informovat o zkratovitém jednání matky. Již několikrát jsem dokládal a nabízel podklady (fotky, nahrávky, svědectví), které by vám přiblížily stavy, do kterých se dostává. Výhrůžky smrtí vlastní a dětí nebyly ojedinělé. Včera, 19. srpna 2019, jsem obdržel nové rozhodnutí a vyzývám vás jako krizové opatrovníky k zajištění bezpečí obou děvčat. Mám důvodné obavy, aby matka neublížila dětem ve snaze ublížit mně, tak jak to dělala v domácnosti, když jsme spolu žili. Doufám, že alespoň nyní v této věci zjednáte nápravu chyb, kterých jste se doposud dopouštěly. Nechci zbytečně šířit paniku, jen bych byl klidnější, kdyby to mohl mít někdo pod kontrolou,“ prosí otec děvčátek sociální pracovnice, aby jeho e-mail nevnímaly jako výtku.

Přes veškeré jeho prosby nikdo nezasáhl, a tak životy jeho holčiček v pátek odpoledne navždy zhasly. Ponese za toto selhání někdo odpovědnost? To je otázka, která nyní veřejnost zajímá.

Video Máji Hanouskové, jež obvinila nejen svou matku, ale i systém sociální péče, již sdílelo přes šestnáct tisíc lidí a soustrast vyjádřilo na tři tisíce z nich. A mnozí se ptají, zda této tragédii nešlo zabránit.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 18. listopadu 2019, svátek má Romana
EXPRES

jít naiDNES.cz