jít naiDNES.cz

Neusmířila je ani smrt. Rodiče matky, která způsobila smrt svých dcer, nepřišli na pohřeb dívek

Holčičky byly pohřbeny v rodinné hrobce svého tatínka. | foto: Koláž Expresu

Holčičky, které před čtrnácti dny společně se svou matkou zahynuly na Liberecku po srážce s popelářským vozem, našly konečně klid. Jejich otec, který je v den neštěstí měl podle soudního rozhodnutí dostat do své péče, je pochoval do hrobky své rodiny. Rodina z matčiny strany se však pohřbu nezúčastnila, ačkoliv byli podle slov nejstarší dcery řidičky Marie Hanouskové pozváni.

Ani pohřeb dvou malých sester, které zemřely v autě jejich matky, jež z dosud nezjištěných důvodů vjela do protisměru a srazila se s popelářským vozem, neurovnal a neusmířil rozhádanou rodinu.

Matka-řidička se nedočkala ani řádného obřadu a její rodina ji jenom nechala zpopelnit, o čemž se její starší dcery dozvěděly jenom souhrou náhod. Stalo se tak tehdy, když příbuzná řidičky volala otci nejstarší dcery Marie Hanouskové, která na Facebooku vystupuje jako Mája a před týdnem poskytla na celou nehodu jiný úhel pohledu.

Mája den po tragické nehodě natočila a zveřejnila video, v němž řekla, že si myslí, že její matka, také Marie, nabourala do popelářského vozu nejspíše úmyslně, a to z toho důvodu, že se nemohla smířit se skutečností, že její dvě nejmladší dcery (Májiny nevlastní sestry) byly svěřeny do péče otce, Májina otčíma.

„V sobotu volala teta mému tátovi, který má soudem svěřenou do péče mladší sestru Verunku (16), že potřebují, aby dodala potvrzení o studiu, aby měli slevu na kremaci. Mamka už prý byla zpopelněna bez obřadu,“ sdělila k tomu Mája deníku Blesk.

Nyní proběhlo poslední rozloučení s Májinými nevlastními sestrami, kterým bylo teprve čtyři a šest let, s dívenkami se přišla rozloučit zhruba dvacítka nejbližších.

Rodina ze strany jejich matky mezi nimi ale nebyla.

„Pozvali i rodinu z matčiny strany. Neodepsali a ani se nedostavili. Byla tam nejbližší rodina a rodinní kamarádi holčiček,“ sdělila Expresu nejstarší sestra obou malých dívek, která od začátku upozorňuje na to, že k tragédii vůbec nemuselo dojit, kdyby OSPOD a další úřady zareagovaly poté, co je ona s otčímem mnohokrát varovala, že její matka je něčeho podobného schopná a nejednou v afektu podobným tragickým scénářem vyhrožovala.

Podle našich informací se právě Mája Hanousková měla pokusit kontaktovat svého dědečka z matčiny strany, ten jí ale měl telefon vytípnout.

Zlobí se na svou vnučku za to, že je na straně svého otčíma, jenž právě i díky Májinu svědectví měl získat holčičky do své péče.

„Dcera není ještě pochovaná a ona o ní mluví jako o housce na krámě,“ vyjádřil se ke své vnučce dědeček holčiček, který si společně s celou svou rodinou kvůli rodinným roztržkám nechal ujít jejich pohřeb.

Zatímco urnu s ostatky matky Marie H. mají nejspíše její rodiče u sebe, dívky budou pochované v rodinné hrobce svého otce.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat