Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Policie pod palbou: Šikanovala mládež na festivalu! Do řady a obrátit kapsy, Rakušan už to řeší

  Policie návštěvníky potupně postavila do dvou řad. | foto: Twitter

  Mládeží oblíbený drumandbassový festival Let It Roll má nepříjemnou dohru. Na sociálních sítích se objevují četná svědectví o tom, jak policie návštěvníky cestou na milovické letiště vystavovala potupnému čekání a lustrování ve snaze najít drogy. Celou věc řeší i samotný ministr vnitra Vít Rakušan, který kooperuje s policejním prezidentem. Situace je pro milovické policisty o to horší, že zatímco na mládeži demonstrovali svou sílu a moc, po pachateli sexuálního útoku na mladou účastnici festivalu pátrají marně.

  Masivní policejní opatření pochopitelně jsou na drumandbassovém festivalu namístě. Policisté například odhalili více než šedesát řidičů pod vlivem alkoholu či drog.

  Způsob, jakým zejména přítomnost drog u návštěvníků mířících na festival odhalovali, je ale k zamyšlení. Někteří strážci zákona očividně chtěli mládeži zábavu tak trochu znechutit a místy se k účastníkům chovali až ponižujícím způsobem. Výjimkou nebylo dlouhé čekání na kontrolu či velice detailní lustrování zavazadel.

  „Policista: Je vás v autě moc, tak se zařaďte do problémové řady a vyčkejte na kontrolu. Po půl hodině čekání následuje nemilosrdná a hloubková kontrola. Otevírá se kosmetika, rozebírají se věci, vysypávají se batohy, kontrolují se i baterie v přístrojích,“ napsal svou nemilou zkušenost Michal Otipka, známý instruktor bojového umění krav maga a také majitel growshopu Growcity.

  Podle jeho svědectví se osazenstvo vedlejšího auta setkalo dokonce i s přístupem, který by se dal označit za vydírání.

  „Policista: Víme, že něco máte. Když to vydáte, dostanete pokutu 100 korun, když to nevydáte, bude to za 10 tisíc a pojedete na stanici. Týpek, hlupák, podlehl a vydává 3 gramy marihuany. Okamžitě ho berou a odvážejí na šest hodin na služebnu. A stejně dostane pokutu 10 tisíc,“ píše Otipka, podle něhož policisté úřadovali také přímo na místě.

  „Párty vrcholí, mezi lidmi chodí policisté jak v uniformách, tak v civilu, a kdo se jim zdá moc vykalený, čapnou ho a odvádí někam pryč. Ve stanovém městečku chodí gestapo mezi stany i se psy. Občas nakouknou i dovnitř. Nejvíce zadržených bylo s trochou trávy,“ uzavírá.

  Hojně propírané je i zadržení muže, na něhož policie měla tip, že převáží na festival tvrdé drogy včetně kokainu a pervitinu. To se nakonec potvrdilo, jenže tomu předcházel podle mnohých neadekvátní zákrok proti ostatním pasažérům autobusu.

  Ti museli vystoupit, vytáhnout všechna svoje zavazadla a ukázat policistům jejich obsah. Kromě toho se museli všichni potupně seřadit ve dvou frontách. Tak je drželi přibližně půl hodiny.

  „Fízlové, tedy státní zaměstnanci, autobus zastavili, platící návštěvníky festivalu a občany, z jejichž daní žijí, nechali nastoupit do dvojstupu jako na buzerplace a půl hodiny je lustrovali. Brněnské ODS patrně došel koks, tak policajti dostali za úkol shánět matroš všude po republice. Rozhodně si na tyhle fotky hodlám vzpomenout, až se zase nějaký vládní činitel bude dojímat, jak Česko pod jejich vedením konečně patří na Západ,“ napsal očitý svědek potupného zákroku.

  Let It Roll

  Právě vládní činitel Vít Rakušan se coby ministr vnitra dostal pod palbu kritiky za počínání policie na festivalu Let It Roll také. Konkrétně výše zmíněný zásah prý řeší i s policejním prezidentem.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 11:57 středa 6. prosince 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   16
  • Super
   9
  • Haha
   4
  • Cože
   4
  • Sladký
   4
  • Tvl
   4