Bývá zvykem, když člověk jede do zahraničí, že si zjistí alespoň základní věci, které by se mu mohly hodit. Mladý Brit ale evidentně nepatřil mezi neprozíravější jedince, kteří domýšlejí věci do důsledků.
„Maximální povolená rychlost v Dubaji a SAE se liší. Na dálnicích bývá obvykle 100 až 120 kilometrů v hodině, hlavní silnice v zastavěných oblastech kolem 80. Ale třeba v Abú Dhabí se může jezdit o něco rychleji,“ říká Jan Osúch z Dubai Tourism.
Policejní radary mívají nastavenou toleranci kolem 10 až 20 kilometrů v hodině, řidičům se ale důrazně doporučuje na to nespoléhat. „Radary jsou tu na každém kroku. Policisté navíc berou auto z půjčovny jako snadný cíl, a tak pokud vás zastaví, počítejte s pokutou,“ dodává Osúch. Cizinec byl evidentně vozem a rychlostí tak uchvácen, že si ani nevšiml, že se žádný z okolních vozů neřítí podobnou rychlostí. A to je Dubaj přímo výstavní síní nejnovějších sporťáků a luxusních vozů. Drtivá většina z nich ale jede spořádaně předepsanou rychlostí.
Těžko říct, kolikrát zastavili dotyčného Brita. Ten si na konci své spanilé jízdy, kdy se Dubají řítil rychlostí až 230 kilometrů za hodinu, zřejmě uvědomil, že tenhle špás nebude zadarmo.
Brit pokuty podle serveru TheNational.ae zaplatit nechtěl, auto ale nevrátil a celá situace je patová. Půjčovna má údajně jeho pas a auto za osm milionů korun odmítá převzít z obavy, aby pokutu nakonec nemusela platit ona.
Dubajské úřady každopádně tlačí na to, aby se z toho stalo varování pro další možné piráty silnic. Volá tak po exemplárním trestu a pokutu výtečníkovi rozhodně neodpustí.
Fotogalerie |