jít naiDNES.cz

Kam zmizela Ficova miss mafie Trošková? Vozí se dál vládními limuzínami!

Exmilenka kalábrijského mafiána a obchodníka s drogami Antonina Vadaly, dosazená ze zločineckých kruhů přímo do funkce asistentky premiéra Fica, po veřejném pranýři a mezinárodní ostudě rozhodně nechodí kanály. Přestože odstoupila ze své podivné funkce nejvyšší státní poradkyně, nadále se vozí v automobilech vládního vozového parku.

Mária Trošková, pravděpodobná milenka předsedy vládní strany Směr-SD Roberta Fica, stála na počátku pátrání zavražděného Jána Kuciaka. Ten chtěl zjistit odpověď na nelehkou otázku.

Kdo tajemná Trošková vlastně je, odkud se vzala, jaké jsou její kompetence a co vlastně pro předsedu vlády dělá? Novinář tak rozkryl pozadí napojení organizovaného zločinu na vládní garnituru, což podle všeho vedlo k objednávce jeho vraždy.

Miss mafie se sice stáhla do ústraní a někteří si už mysleli, že odletěla do nějaké klidné destinace léčit si nervy po zdrcujícím fiasku, ale podle zjištění reportérů týdeníku Plus 7 dní se třicetiletá atraktivní „úřednice“ stáhla do svého bratislavského bytu ve čtvrti Petržalka. A podle všeho příliš netrpí, protože jí určité výhody vysoké státní poradkyně zůstaly.

Bývalá nejvyšší státní rádkyně odjíždí vládní policejní limuzínou neznámo kam.

Bývalá nejvyšší státní poradkyně odjíždí vládní policejní limuzínou neznámo kam.

To potvrzují záběry, na nichž se nechává odvézt černou limuzínou s majáky patřící státní ochrance. Do Škody Superb nastupuje maskovaná černými brýlemi a šátkem. Kam ji automobil odvezl, není úplně jasné. Co naopak jasné je, že se této ženě dostává mnohem větší policejní ochrany než investigativnímu novináři, který byl terčem výhrůžek a nakonec i zavražděn.

Úřad vlády SR sice popřel, že by Trošková jezdila v jeho voze, nicméně ten stejný automobil byl další den vysledován, jak je bez kontroly do vládního úřadu vpuštěn.

Někdejší finalistka Miss Universe Slovensko 2007 v době, kdy byla milenkou aktuálně zatčeného podnikatele Antonina Vadaly napojeného na ‘Ndranghetu, prokazatelně pomáhala mafii prát špinavé peníze. A to natolik úspěšně, až ji Ital doporučil jednomu ze svých obchodních partnerů, poslanci Směru Viliamovi Jasaňovi. Ten jí zase dopomohl k postu na Úřadě vlády SR a dostal do bezprostřední blízkosti ženatého premiéra Fica.

Fico neodolal jejímu šarmu a od roku 2015 si ji s sebou začal brát na většinu zahraničních i vnitrostátních cest, aby mu pomáhala v nejsložitějších státnických potřebách. Bez bezpečnostní prověrky, bez potřebné aprobace, bez jasně vymezené náplně práce a kompetencí. O něco později dopomohla recipročně Trošková Jasaňovi k funkci ředitele vládní kanceláře a tajemníka Bezpečnostní rady státu. Ten naopak nejvyšší bezpečnostní prověrku dostal. Přestože prokazatelně on i jeho syn podnikají s mafiány.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:50 20. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  31
 • Trapas
  18
 • Cože
  15
 • Tvl
  12
 • Haha
  10
 • Sladký
  9
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat