Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Romové chtěli lynčovat dvojici mužů, prý napadli jejich děti. Policie odmítá, že šlo o Ukrajince

  Romové v Krupce měli chtít zlynčovat muže za obtěžování dětí. Policie teď odmítá, že by se jednalo o Ukrajince, jak se mnozí domnívají. | foto: Facebook

  Sotva utichla kauza kolem smrti mladíka v Brně, již mají čeští Romové zase pifku na Ukrajince. Dva z nich se měli údajně dopustit napadení několika romských dětí v Krupce, načež si s nimi místní chtěli vyřídit účty a od lynče je zachránili pouze strážníci městské policie. Právě ústečtí policisté ale upozorňují: Informace o tom, že dvojice byla ukrajinské národnosti, není pravdivá.

  „Ukrajinci napadli romské děti,“ hlásá popisek u videa, které bylo pořízeno během neděle v Krupce na Teplicku.

  Na záběrech leží dva muži, které chrání strážníci městské policie. Všude kolem totiž postávají desítky Romů, pokřikují na ně a vypadá to, že k veřejnému lynči nechybí mnoho.

  Video mělo k pondělnímu odpoledni na 2,5 tisíce sdílení a také stovky komentářů. Některé jsou obzvlášť vulgární, namířené na všechny Ukrajince v Česku. Romové ostatně ukrajinským uprchlíkům vyčítají, že jim berou práci a dávky.

  „Dobít každého Ukrajince v ČR, kdy to pochopíte? To samé platí s vládou, žádné demonstrace, petice a další s*ačky, chytit je za držky a vyházet ze země. Dokud to každý člověk v téhle zemi nepochopí, nebude klid a mír. Zbavit se zmr*ů a bude pokoj,“ píše například jeden z rozzuřených Romů.

  Jenže policie vášně razantně krotí. Expres.cz mluvil s jejím mluvčím z Ústeckého kraje Kamilem Markem, který nám incident potvrdil, upozornil ale, že muži ve videu nejsou ukrajinské národnosti.

  „Včerejšího dne 16. července 2023 kolem 19. hodiny došlo v Krupce na veřejně přístupném místě k fyzickému napadení mezi několika osobami, z nichž část byla pod vlivem alkoholu. Věcí se zabýváme pro podezření z přečinu výtržnictví. Dále vyvracíme informace, které se objevují na sociálních sítích, že incidentu se měly zúčastnit osoby ukrajinské národnosti. Uvedeným případem se nadále zabýváme a další informace poskytneme hned, jakmile to bude možné,“ uvedl Marek i v oficiálním stanovisku policie.

  Expres.cz hovořil také se známou personou romské komunity, zakladatelem politické strany Roma Luma Markem Cavalim. Ten vysvětlil, že nejspíše došlo k nedorozumění, muži ale měli hovořit východním jazykem.

  „Měli být údajně čtyři, přijeli do Krupky s dodávkou a tahali malé kluky, bylo jich asi čtyři nebo pět, do sklepa, kde jim měli ubližovat a snad je i sexuálně obtěžovat. Zasahovala tam městská policie, nechápu, proč nepřijela i státní. Mluvili nejspíše rusky. Co jsem zaslechl, možná se jednalo o Moldavce s dvojím občanstvím,“ řekl nám Cavali.

  Dodal také, že pohár trpělivosti romské komunity pomalu přetéká.

  „Bude to prů*er. Diplomacie tu ze strany Romů byla, ale teď už to začnou brát do vlastních rukou,“ domnívá se Cavali.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 19:50 úterý 14. listopadu 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   68
  • Trapas
   65
  • Haha
   62
  • Tvl
   17
  • Cože
   9
  • Sladký
   9
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...