Topolánek drtí Horáčka za „komunistickou mlátičku“ a kopanec schytal i Zeman

Prezidentské volby se kvapem blíží a mezi kandidáty začíná přituhovat. A místo konstruktivní debaty a představení vizí veřejnosti se drtivá většina adeptů na hlavu státu uchyluje k útokům jednoho na druhého a rozpoutáváním principiálních, leč žabomyších válek. Jako názorná ukázka může posloužit útok Mirka Topolánka na Michala Horáčka.

Michal Horáček se v posledních dnech zabývá nepřijatelností „komunistické mlátičky“ Zdeňka Ondráčka coby vedoucího komise pro dohled nad činností Generální inspekce bezpečnostních sborů. Hnutí ANO dokonce vyslyšelo jeho apel a KSČM požádalo o návrh jiného kandidáta, který komunisté odmítli.

„Odmítám, aby sněmovní komisi pro kontrolu GIBS vedl Zdeněk Ondráček. Obrátil jsem se proto na Andreje Babiše, aby Ondráčkovo jmenování nedopustil. Žádám o podporu také ostatní kandidáty na prezidenta ČR. Společně můžeme této věci napomoci,“ rozpoutal na Twitteru a svým otevřeným dopisem Andreji Babišovi emotivní diskuzi Horáček.

Ten se angažoval v listopadových událostech a na praktiky komunistických bezpečnostních složek má vyhraněný názor. Právě Zdeněk Vondráček byl totiž jedním ze zasahujících esenbáků proti demonstrantům.

„Komunisti mi říkají, ať se zamyslím nad svojí minulostí. Tak já to, soudruhu Filipe, dělám. Pamatuju, jak jste stříleli lidi na hranicích a udávali nás. A ještě v 89 mlátili lidi pendrekem. Postavil jsem se tomu tehdy a postavím se tomu znova,“ napsal opět na svůj účet a upozornil, že i když KSČM na jmenování Ondráčka trvá, nesmí se to stát.

05.prosince 2017 v 12:33, příspěvek archivován: 06.prosince 2017 v 10:03

Komunisti trvají na jmenování mlátičky Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS. To se nesmí stát. Oslovte ty, které jste volili, ať se připojí k mé výzvě. #kdomlcisouhlasi @P_Fiala @PavelBelobradek @petrgazdik @IvanCzechPir8 @Pospisil_Jiri @Milan_Chovanec @tomio_cz https://t.co/eWefaSxbca

Tématu se okamžitě chytil Mirek Topolánek, i když se ho nikdo neptal. Prvoplánově, aby se dostal do centra aktuálního dění, zaútočil na Horáčka s argumentem, který ani nepochází z jeho vlastní hlavy a zazněl v mediálním prostoru i předtím.

„Celé je to jen divadýlko. Ondráček byl 4 roky členem komise pro dohled nad BIS, což je daleko závažnější, a ozval se jen Kalousek. Ne Horáček ani Drahoš. A byl Babišovým přiznaným bezpečnostním expertem, viz Česká pozice. Estráda…,“ komentuje dění a přidává k němu i kopanec do prezidenta Miloše Zemana, když k fotografii billboardu propagujícího znovuzvolení hlavy státu připsal: „Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale kampaň, ta to není, jasný pane...“

05.prosince 2017 v 20:04, příspěvek archivován: 06.prosince 2017 v 10:03

Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale kampaň, ta to není, jasný pane... https://t.co/Qpq2jfttp6

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:59 5. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  20
 • Super
  13
 • Haha
  9
 • Sladký
  7
 • Cože
  5
 • Tvl
  5
Komentáře