Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Haló, tady královna! Alžběta si „dala“ videohovor s vojáky a opět všechny dostala

  Britská královna si dala videohovor se členy ozbrojených složek. Byla neuvěřitelně cool. | foto: Autor: Reuters

  Jak podpořit své poddané v těžkých časech, to už královna Alžběta ukázala několikrát. Tentokrát v rámci videohovoru oslovila členy britských ozbrojených složek a ukázala, proč ji celá země tak miluje. Ve čtyřiadevadesáti letech si s moderní technologií potykala velmi dobře a nechyběl jí ani klasický britský humor.

  Z hradu Windsor zavolala britská panovnice několika členům britských ozbrojených sil, kteří jsou rozeseti po celém světě, ať už vinou vojenské služby, nebo karanténních opatření.

  V březnu královna volila pro komunikaci s premiérem Johnsonem stylový oldschoolový telefon, ten nyní vyměnila za nejmodernější technologie, s nimiž si poradila více než dobře.

  „Dobré ráno, to je vaše první mise?“ zeptala se Alžběta dvaadvacetileté Sophie Levyové, která byla z možnosti komunikovat přímo s královnou viditelně nervózní.

  „Ano, Vaše Veličenstvo. Mám na starosti obsluhu letadel, dodávám pozemní podporu vrtulníkům a přepravuji je do akce. Mám za úkol přesun jednotek na určená místa,“ vychrlila ze sebe Levyová.

  Královnina odpověď okamžitě prolomila ledy. „Zní to, že máte dost práce,“ usmála se panovnice.

  „Určitě mám, madam,“ rozesmála se i mladá členka armády.

  Humor panovnici nepřešel ani při povídání se svobodníkem Shanwaynem Stephensem, jenž se jí svěřil, že je i členem jamajského bobového týmu.

  „To zní docela nebezpečně,“ reagovala královna s tím, že by ráda věděla, jak se voják udržoval během karantény ve formě.

  Stephens jí vyprávěl, že místo závodního bobu si musel vystačit s autem, které tlačil po ulici.

  Členové britských ozbrojených složek trénovali během karantény jak to jen šlo.

  „Bylo zvláštní mluvit s královnou z takové blízkosti, i když to nebylo tváří v tvář, ale byla mezi námi obrazovka. Byla nesmírně uvolněná, dokonce jsem měl pocit, že ji to skutečně bavilo. Všichni jsme se smáli a dobře se bavili,“ popsal Stephens videohovor, jehož se běžný Brit těžko dočká.

  Královna se během koronakrize stala velkou fanynkou online hovorů, protože to byl jediný způsob, jak zůstat v kontaktu se členy rodiny, především s milovanými vnoučaty.

  V podobných hovorech hodlá pokračovat a chce se spojit hlavně se členy armády, kteří nemají možnost vrátit se v dohledné době domů.

  Britská královna si dala videohovor se členy ozbrojených složek. Byla přitom...
  Britská královna si dala videohovor se členy ozbrojených složek. Byla přitom...

  Britská královna si dala videohovor se členy ozbrojených složek. Byla neuvěřitelně cool.

  Alžbětina reakce na dění okolo pandemie koronaviru je podle Britů příkladná. Panovnice dlouho odmítala odchod do ústraní, aby mohla lidi podporovat i během těžkých časů. V dubnu pronesla projev, jímž chtěla zemi vyzvat k jednotě.

  „Hovořím k vám v čím dál složitější době. Době narušení života naší země, narušení, které mnohým způsobilo zármutek, finanční obtíže a ohromné změny v každodenním životě nás všech,“ řekla královna na úvod.

  „Dnes mnoho lidí opět pociťuje bolest kvůli odloučení od těch, které mají rádi. A nyní, stejně jako tehdy, hluboko v duši víme, že je to ta správná věc,“ pokračovala.

  Fotogalerie

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz