jít naiDNES.cz

Vykoupení z věznice Kot Lakhpat: Má Tereza šanci? 10 tisíc eur a pomůžu jí, říká Zafar

Nepravomocně odsouzená pašeračka Tereza Hlůšková (23) se svým právníkem vymyslela nový plán, který jí má pomoci v cestě za vytouženou svobodou. Dívka podala žádost o propuštění na kauci k Vrchnímu soudu v Láhauru. Jaké šance mladé Češce dává její bývalý právník Čaudhrí Džavád Zafar?

Odvolací soud začne případ Terezy Hlůškové projednávat začátkem září. Tereza ale nechce takovou dobu čekat ve věznici Kot Lakhpat a podle exkluzivního zdroje redakce Expres.cz by se dívka ráda „vykoupila“.

„Tereza podala žádost o propuštění na kauci k láhaurskému vrchnímu soudu prostřednictvím svého právníka,“ svěřil se s překvapivou informací náš exkluzivní zdroj.

České ministerstvo zahraničních věcí ale snahu Terezy a jejího advokáta vůbec nezaregistrovalo.

„Informaci nemůžeme potvrdit. Právní zástupce české občanky v této věci velvyslanectví ČR v Pákistánu nekontaktoval,“ sdělil nám mluvčí ministerstva Michal Bucháček.

„Rozhodnutí o případném propuštění na kauci včetně stanovení podmínek je plně v kompetenci příslušného pákistánského soudu,“ doplnil mluvčí.

Redakce Expres.cz kontaktovala Terezina bývalého právníka Čaudhrího Džaváda Zafara

Muž, který se proslavil tím, že kupčil s citlivými informacemi týkajícími se jeho klientky, nám potvrdil, že propuštění na kauci není v Terezině případu nic nereálného. „Vše záleží na dovednostech jejího právníka,“ sdělil nám Zafar.

Celkově Zafar dává mladé Češce velké naděje na osvobození. „U nejvyššího soudu má velice slušnou šanci. Vidím to tak na sedmdesát procent, že se dočká svobody,“ řekl.

Vzápětí také Expresu Zafar prozradil, za kolik peněz by byl ochoten Terezu zastupovat u nejvyššího soudu. „Jsem jeden z nejdražších právníků v zemi. Účtoval bych si deset tisíc eur,“ svěřil se advokát.

Tereza Hlůšková vyfasovala 20. března osm let a osm měsíců za pašování devíti kilogramů heroinu. Dívku zadrželi pákistánští celníci loni v lednu na letišti v Láhauru.

Tvrdila, že jí drogy někdo podstrčil. Tuto verzi jí ale neuvěřil nejenom soudce, ale také státní zástupce, který po finálním verdiktu stejně jako Tereza podal odvolání a pro dívku chce mnohem tvrdší trest.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:07 6. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  215
 • Super
  33
 • Trapas
  33
 • Cože
  26
 • Sladký
  24
 • Tvl
  21
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře