jít naiDNES.cz

Vykoupení z věznice Kot Lakhpat: Má Tereza šanci? 10 tisíc eur a pomůžu jí, říká Zafar

Nepravomocně odsouzená pašeračka Tereza Hlůšková (23) se svým právníkem vymyslela nový plán, který jí má pomoci v cestě za vytouženou svobodou. Dívka podala žádost o propuštění na kauci k Vrchnímu soudu v Láhauru. Jaké šance mladé Češce dává její bývalý právník Čaudhrí Džavád Zafar?

Odvolací soud začne případ Terezy Hlůškové projednávat začátkem září. Tereza ale nechce takovou dobu čekat ve věznici Kot Lakhpat a podle exkluzivního zdroje redakce Expres.cz by se dívka ráda „vykoupila“.

„Tereza podala žádost o propuštění na kauci k láhaurskému vrchnímu soudu prostřednictvím svého právníka,“ svěřil se s překvapivou informací náš exkluzivní zdroj.

České ministerstvo zahraničních věcí ale snahu Terezy a jejího advokáta vůbec nezaregistrovalo.

„Informaci nemůžeme potvrdit. Právní zástupce české občanky v této věci velvyslanectví ČR v Pákistánu nekontaktoval,“ sdělil nám mluvčí ministerstva Michal Bucháček.

„Rozhodnutí o případném propuštění na kauci včetně stanovení podmínek je plně v kompetenci příslušného pákistánského soudu,“ doplnil mluvčí.

Redakce Expres.cz kontaktovala Terezina bývalého právníka Čaudhrího Džaváda Zafara

Muž, který se proslavil tím, že kupčil s citlivými informacemi týkajícími se jeho klientky, nám potvrdil, že propuštění na kauci není v Terezině případu nic nereálného. „Vše záleží na dovednostech jejího právníka,“ sdělil nám Zafar.

Celkově Zafar dává mladé Češce velké naděje na osvobození. „U nejvyššího soudu má velice slušnou šanci. Vidím to tak na sedmdesát procent, že se dočká svobody,“ řekl.

Vzápětí také Expresu Zafar prozradil, za kolik peněz by byl ochoten Terezu zastupovat u nejvyššího soudu. „Jsem jeden z nejdražších právníků v zemi. Účtoval bych si deset tisíc eur,“ svěřil se advokát.

Tereza Hlůšková vyfasovala 20. března osm let a osm měsíců za pašování devíti kilogramů heroinu. Dívku zadrželi pákistánští celníci loni v lednu na letišti v Láhauru.

Tvrdila, že jí drogy někdo podstrčil. Tuto verzi jí ale neuvěřil nejenom soudce, ale také státní zástupce, který po finálním verdiktu stejně jako Tereza podal odvolání a pro dívku chce mnohem tvrdší trest.

Fotogalerie

Komentáře