Místo kostela ubytovna pro uprchlíky! Demolice je na spadnutí a věřící tomu nechtějí věřit

16. srpna 2017
Pokrok nikdo nezastaví. A zvlášť v dnešním osvíceném Německu, které upravuje životní prostor pro statisíce nových spoluobčanů z Afriky a Asie. A protože staré musí ustoupit novému, musí kostel v Essenu, hojně navštěvovaný polskou katolickou komunitou, uvolnit místo novým bytovkám pro migranty.

Jak se to stalo? Jednoduše. Pozemek kolem kostela i s budovou koupila firma, která má záměr vydělat na dotacích za stavbu uprchlických bytových jednotek. Ačkoliv jde o svobodné podnikatelské prostředí, je to rozhodnutí absurdní.

Do kostela totiž v neděli chodí kolem pěti set lidí a denně kolem sta polských křesťanů. „Mluvíme tady o živém polském kostele, o živé polské katolické misii, kterou každou neděli navštěvuje půl tisíce lidí a denně sto lidí, což je, myslím, neobvyklé v porovnání s ostatními kostely v Německu,“ řekl pro web wolnosc24.pl profesor Paweł Bortkiewicz z univerzity v Poznani s tím, že i na Německo to je vysoké číslo.

Kostel musí ustoupit přes nevoli pobouřených věřících v rámci restrukturalizace katolické církve a snižování počtu farností v oblasti.

Na místě tak možná v budoucnu s ubytovnami vyroste i nová modlitebna, i když zasvěcená jinému Bohu a náboženství. Místní katolíci si ji ale zřejmě tolik neoblíbí.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:48 čtvrtek 14. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

  • 42
  • 14
  • 13
  • 10
  • 8
  • 4
Komentáře