Přijeli zdraví, v karanténě čelí koronaviru: Dopadnou Češi jako nakažení na izolované lodi?

27. února 2020
Dva týdny hrůzy v karanténě čekají šestici Čechů, kteří se na Tenerife ubytovali v hotelu, kde předtím pobýval Ital nakažený koronavirem. Přiletěli přitom jen chvíli před vyhlášením výjimečného stavu a zcela zdrávi. Teď se bojí, že by se právě kvůli karanténě mohli nakazit. Děsivým příkladem jim je japonská výletní loď Diamond Princess, kde se právě až kvůli karanténě nakazilo přes 600 lidí.

Přijeli na Tenerife s vidinou slunečné dovolené, namísto toho teď stráví čtrnáct dní zabarikádováni v hotelu H10 Costa Adeje. A to kvůli jednomu z nedávných hostů, u něhož byla zjištěna nákaza koronavirem.

„Nám nic není, jsme tu pár hodin. Včera večer jsme přijeli, dali jsme si večeři a šli jsme kvůli dceři brzy spát. V podstatě jsme tu ještě pořádně žádný čas nestrávili. A teď nám nezbývá než čekat, jsme odkázaní na rozhodnutí druhých a akorát hrozí, že se tu ještě nakazíme. Není to dobrá situace,“ řekla serveru TN.cz jedna z Češek.

„Když se tu budeme čtrnáct dní pohybovat mezi tolika lidmi, možná nemocnými, tak se šance na nákazu samozřejmě zvyšuje,“ dodala.

Obavy Čechů uvězněných v hotelu jsou více než opodstatněné. Hrozivým příkladem jim je výletní loď Diamond Princess, která už od 3. února kotví nedaleko japonského pobřeží.

Koronavirus paralyzuje svět.

Její pasažéři byli na palubě stejně jako klienti hotelu drženi v karanténě. Stejně tak je tomu kvůli pasažérovi, u něhož se koronavirus projevil až několik dní poté, co loď opustil.

Karanténa na lodi Diamond Princess možná zabránila šíření viru dál na pevnině. Ovšem všechny pasažéry odsoudila k bezprostřednímu vystavení se smrtelnému viru. A ti na to postupně doplácejí.

Na lodi Diamond Princess byl zjištěn koronavirus.

Z původního počtu 3700 pasažérů už se jich od začátku karantény nakazilo minimálně 600. Čtyři z toho zemřeli. 

Pasažéři jsou od minulého týdne z karantény postupně propouštěni. Japonci teď ovšem čelí silné kritice za to, že u některých lidí, které propustili s tím, že jsou zdraví, se nákaza koronavirem po nějaké době prokázala.

Může podobný průběh nastat i v izolovaném hotelu?

„Čtrnáct dní čekat na to, jestli dostanu koronavirus. To je úplně šílené,“ děsí se v rozhovoru pro Aktuálně.cz další z Čechů, kteří v něm jsou uvězněni.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:12 pátek 26. června 2020. Anketa je uzavřena.

  • 25
  • 25
  • 22
  • 21
  • 21
  • 19
Komentáře