Pátek 10. dubna 2020, svátek má Darja
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Podvodný e-shop s rouškami i amulet proti virové panice: „Koronašmejdi“ berou Česko útokem

  Koronavirus se objevil v Česku a „koronašmejdi“ si mnou ruce, například placená reklama na zcela zbytečné látkové roušky se teď objevuje na zdi uživatelů Facebooku. Odkazuje na firmu Rivalenti, která je ale nanejvýš pochybná, láká z lidí peníze a zboží nedodává. Stejně tak k nevíře je amulet proti koronaviru, který nabízí obchod Keramikashop.cz.

  Českem obchází panika z epidemie koronaviru, který se v zemi objevil před pár dny, čehož neváhají využívat nejrůznější podvodníčci.

  Kvete samozřejmě obchod s rouškami. Placenou reklamu na ně si na Facebooku zaplatil třeba internetový obchod Rivalenti. Čechy tak teď rovnou na zdi vyhlášené sociální sítě láká na roušky za žhavou akční cenu 239 korun.

  Cena je prý po slevě 70 procent.

  Má to ale háček, vlastně hned několik. Například je nabízená látková rouška zákazníkům k ničemu, několikrát bylo zmíněno, že funkční ochranou může být jen respirátor. 

  V první řadě je ale internetový obchod Rivalenti, ačkoliv se na pohled tváří velmi seriózně a nabízí třeba program „garance spokojenosti“, jeden velký podvod.

  Podvodný e-shop vydělává na koronaviru, další prodává amulety.

  Na internetu v podstatě nelze dohledat jedinou kladnou recenzi, praktikou šéfů obchodu je nechat si od zákazníků zaplatit, ale pak buď zboží vůbec neposlat, nebo přeposlat levnou náhražku z AliExpressu.

  „Opakovaně chodily výzvy k zaplacení zboží, po dlouhé době platbu přijali a zboží prý odeslali. Po měsíci přišla jedna věc ze šesti, nikdo nekomunikuje, neodpovídá na e-maily. Z jiných stránek jsou věci daleko levnější. Vrácení peněz? Nic,“ zní jedna z mnoha recenzí.

  „Objednala jsem si tři věci, z toho přišly jen dvě. A přesně, jak všichni píší, dodací lhůta je déle než měsíc a zboží, co je na obrázcích, neodpovídá reálu! Nekupujte tady nic, jsou to vyhozené peníze! To, co vám přijde, se rozhodně nosit nedá!“ varuje potenciální zájemce Petra.

  „Mám jen jednu zkušenost, a to takovou, že jsem si objednala deset kusů kalhotek a přišly mi pánské plavky bez zadní části,“ přidává svůj prapodivný zážitek Stanislava.

  Podvodný e-shop vydělává na koronaviru, další prodává amulety.

  E-shop si na roušky koupil reklamu na Facebooku.

  Jiní zákazníci, kteří odeslali peníze, ale zboží jim nepřišlo a obchod přestal komunikovat, se dokonce podle svých slov obrátili na policii.

  Amulet proti koronaviru

  S bizarním nápadem, jak z panikařících a zároveň naivních Čechů vylákat peníze, přišel internetový obchod Keramikashop.cz.

  Ten lidem nabízí dokonce amulet proti koronaviru, a to za 200 korun.

  Podvodný e-shop vydělává na koronaviru, další prodává amulety.

  „Překrásný amulet Covid-19. Amulet posiluje víru proti všem možným virům a nemocem,“ stojí v popisu keramického kolečka na provázku, jehož výroba může stát odhadem pár korun.

  Setkali jste se s podobným případem, kdy se internetoví šmejdi snažili na šířícím se koronaviru podivným způsobem vydělat? Napište nám na tip@expres.cz!

  Fotogalerie

  Premium

  Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

  Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

  Premium

  Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

  Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 10. dubna 2020, svátek má Darja
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz