Bakterie ženě vyžrala oko! Takto můžete dopadnout, pokud spíte s kontaktními čočkami

I takhle můžete dopadnout, pokud budete chodit spát s kontaktními čočkami. | foto: Facebook

Pakliže místo brýlí nosíte kontaktní čočky, měli byste při čtení následujících řádků zbystřit. Varování, že je škodlivé s čočkami spát, jste už nepochybně alespoň jednou slyšeli, teprve oční lékař Patrick Vollmer ale světu ukázal, kam až večerní lenost může zajít. Na Facebooku zveřejnil fotografie oka své pacientky, které právě vinou spaní s čočkami napadla nebezpečná bakterie pseudomonas. Ženě tato bakterie kompletně vyžrala rohovku a nyní má oči plné hnisu!

Sundání kontaktních čoček sice zabere pár vteřin, přesto existuje spousta lidí, které zkrátka přemůže lenost a s touto chytrou náhradu brýlí jdou jednoduše spát. Jde přitom o mimořádně nebezpečný risk. Americký oftalmolog Patrick Vollmer teď veřejnosti ukázal proč.

Vollmer totiž na facebookových stránkách svojí oční kliniky Vita zveřejnil fotografie oka jedné ze svých pacientek, které právě vinou spaní v kontaktních čočkách postihl nebezpečný oční vřed z rodu Pseudomonas. A nejde o hezký pohled.

Bakterie pseudomonas totiž ženě kompletně vyžrala rohovku. Původně její oko vypadalo jako při typickém šedém zákalu, následně se do něj dostal nevábně vyhlížející žlutozelený hnis. Pacientka kvůli tomu vypadá jako z hororu.

I takhle můžete dopadnout, pokud budete chodit spát s kontaktními čočkami.

Rohovky má pacientka plné hnisu.

Podle odhadů podobně nebezpečné infekce očí postihnou jen v Americe jednoho nositele kontaktních čoček z pěti set. Samotný autor děsivých fotek Patrick Vollmer se prý setkal už se čtvrtým případem bakterie pseudomonas.

„Bakterie během několika dní vyžere rohovku pacienta a zanechá v ní jen hustou, bílou nekrózu, tedy mrtvou tkáň. (...) Bakterie pseudomonas často vede k trvalé slepotě,“ cituje Vollmera server Mail Online.

I takhle můžete dopadnout, pokud budete chodit spát s kontaktními čočkami.

Bakterie vede k trvalé slepotě.

Vollmer se nechal slyšet, že se dal okamžitě do léčení oka pacientky a nasadil jí antibiotické kapky a steroidy. To však má za cíl především zamezit trvalému zjizvení, podle doktora žena přinejmenším částečně přijde o zrak.

I takhle můžete dopadnout, pokud budete chodit spát s kontaktními čočkami.

Doktor Patrick Vollmer

„Chci jasně říct, že lidem nedoporučuji nikdy spát v žádných kontaktních čočkách. Rizika vždy převažují nad výhodami. Sundání čoček zabere jen několik vteřin, ale pokud si je necháte, riskujete nevratné škody. Lidé by měli tyto fotky vidět a upozorňovat jak sebe, tak i svoje rodiny a kamarády, aby kontaktní čočky nepoužívali chybně,“ prohlašuje doktor.

Fotogalerie

Komentáře