jít naiDNES.cz

Partička, která protestovala za Koněva: Za kolik se oblékli fanoušci Ortelu?

Partička protestující proti přesunu sochy maršála Koněva. Chcete se obléct jako fanoušci Ortelu? | foto: iDNES.cz

Když se radnice Prahy 6 rozhodla sochu maršála Koněva raději před útoky vandalů schovat pod plachtu, narazila na odpor aktivisty Jiřího Černohorského. Ten nejprve plachtu strhl, pak zůstal na náměstí Interbrigády hlídkovat a pak ji strhl podruhé. Při následných protestech ho podpořili i kolegové vlastenci, partička oděná stejně jako Černohorský do oblečení s motivy kontroverzní kapely Ortel. Kde a za kolik se dá jejich týmový úbor pořídit?

Povedená partička. Minulý čtvrtek se před radnicí Prahy 6 sešly dvě desítky odpůrců přestěhování sochy sovětského maršála Ivana Koněva a mezi nimi vyčnívala pětice fanoušků kontroverzní kapely Ortel, kterou vede bývalý člen neonacistické kapely Conflict 88 Tomáš Hnídek.

Šlo dost možná o kamarády aktivisty Jiřího Černohorského, který předtím dvakrát strhl ze samotné Koněvovy sochy plachtu. 

Také mohlo jít o jeho příznivce a následovníky, vždyť Černohorský je zakladatelem spolku Čest, svoboda, respekt.

Sám ještě nebyl viděn v jiném tričku než s logem Ortelu a o kauze Koněv iDNES.cz řekl následující: „Dnešní politická doba dehonestuje a pošlapává nejen památku hrdinů, ale všech lidí, kteří sloužili v Rudé armádě. Podle mého není žádná politika v tom, že někteří sovětští vojáci padli při osvobozování naší země. Koněv, ať se v minulosti dopustil čehokoli, nezaslouží si takové chování. Já také nepolévám lavičku věnovanou Václavu Havlovi, kterého já považuji za zrádce českého lidu.“

Partička protestující proti přesunu sochy maršála Koněva. Chcete se obléct jako...

Jiří Černohorský vede protesty proti zakrývání či dokonce přesunu sochy maršála Koněva.

Zpět k naší vypečené partičce Koněvových zastánců a fanoušků Ortelu. Zaujalo nás, jak týmově se všichni na protest před radnicí sladili. Každý na sobě měl alespoň jednu část oblečení s oficiálním merchem kapely.

Partička protestující proti přesunu sochy maršála Koněva. Chcete se obléct jako...

Povedená partička fanoušků Ortelu

Je třeba podotknout, že pánové na tom, aby jejich náklonnost k Ortelu byla znát, vůbec nešetřili. Například muž vlevo na sobě má oblečení v celkové hodnotě 2020 korun. Jeho mikina se dá v e-shopu Ortelu sehnat za 1200 korun, tričko se lvem za 450 korun a kšiltovka, kterou mají hned čtyři pánové, za 370 korun.

Partička protestující proti přesunu sochy maršála Koněva. Chcete se obléct jako...

Kšiltovka Ortel, to je doplněk nutný pro každého fandu.

Ještě o dalších 50 korun ale svého kolegu trumfl třetí pán zprava. Ten na sobě má také kšiltovku, k tomu pak mikinu s malým lvem na srdci a s velkým na zádech, která vyjde na 1150 korun. Tričko se lvem a nápisem „Patriot“ ale musel koupit jinde. E-shop Drakkaria.cz jej nabízí za 550 korun.

Zbytek už se činil o něco méně, nepochybně ale i další pánové mají ve svém šatníku spoustu „orteláckých“ produktů. A Tomáš Hnídek musí být na svoje fanoušky hrdý!

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat