Premium

Komentář: Babiš pod křížovou palbou, Rakušan jako Bartošův klon

27. září
Diskuze, která úplně jiné grády, než co diváci doposud v předvolební kampani viděli. Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima News uskutečnila superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran a koalic. A je třeba říct, že debata měla náboj a spád. Nabídla politiky pod tlakem, emoce a vypjaté hádky. Kandidáti byli nuceni se odkopat a ukázat aspoň část z toho, co v nich třímá a kdo je aktuálně v nejlepší formě. Ke konci bylo na některých z nich vidět, že mají z 2,5hodinové fušky tak trochu nervy v kýblu.

Neviditelný Fiala se konečně ukázal voličům

Předseda ODS Petr Fiala si přestal konečně hrát s voliči na schovávanou a přišel do debaty utkat se tváří v tvář se současným premiérem Andrejem Babišem (ANO). Předseda ODS zřejmě zvolil taktiku odkoukanou od Miloše Zemana ukazovat se více voličům až těsně před volbami a očekává, že tím zaboduje. Působit jako klidná síla v pečlivě vybraném obleku se však Fialovi příliš nepodařilo.

Přitvrdili všichni, nejvíce Okamura, Babiš a Rakušan

Celá debata se točila kolem zásadních témat, která již byla propírána v jiných diskuzích: vztahy s EU a Německem, energetická a migrační krize, bytová politika, rostoucí inflace. Veliký rozdíl byl ale v moderátorském výkonu a celkovém mediálním rámování diskuze.

Moderátorka Terezie Tománková zvládala debatu bravurně. Nenechala politiky uchýlit se k řečnickým výletům mimo téma nebo zdlouhavému memorování volebních programů. Na to televizní divák po osmé večer skutečně není zvědavý. Kandidáti pod tlakem přísného timingu byli nuceni odpovídat srozumitelně a přímočaře. Styl, který superlídr musí zvládnout a umět se mu přizpůsobit.

Tomio Okamura (SPD) to rozjel zejména v tématech vztahů k Německu a EU. Co se týče rétoriky, Okamurův výkon byl asi nejlépe zacílený na jeho voličskou skupinu. Lídr SPD se nenechal příliš strhnout ostatními diskutéry a celou dobu říkal přesně to, co chtěl a potřeboval.

Přečetli jste jen část článku. Pokračujte s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.
Ohodnoťte článek
Komentáře