jít naiDNES.cz

Co až přijde námraza? Zelené koloběžky se chystají na zimu, k nehodám dochází už teď

Společnost Lime se chystá na zimu. Jak hodlá zajistit bezpečný provoz? | foto: Facebook

Spousta odhalených přestupků, už i nehody a také zranění samotných uživatelů. Elektrické koloběžky Lime v Praze řeší problém za problémem, a to nejhorší přitom teprve přijde: zima a námraza. Jak to bude společnost řešit? Expresu plán na zimní provoz představil provozní ředitel společnosti Ondřej Široký.

Společnost Lime, která provozuje sdílené elektrické koloběžky, to v Praze nemá vůbec jednoduché. Kritika nespokojených občanů je to nejmenší, na paty jí totiž šlape magistrát, který se rozhodl vypovědět memorandum a požaduje zpřísnění podmínek, ale i policie.

Ta koncem minulého týdne podnikla akci „Koloběžka“ a odhalila devět různých přestupků, většinou spojených s jízdou po chodníku či nerespektování dopravního značení. V ulicích Prahy v uplynulých týdnech došlo dokonce i k nehodám.

Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) Právu řekl, že Nemocnice Na Františku jen během léta ošetřila hned několik desítek uživatelů.

A to je řeč o létě. Teď se ale blíží zima a v pražských ulicích nepochybně bude hrozit námraza. Představa turistů, nezřídka posilněných alkoholem, na zledovatělé vozovce, působí mimořádně děsivě.

Koloběžky Lime se válejí po celé Praze, lidé na nich jezdí po chodníku. Podle...

Lidé bezohledně jezdí po chodnících.

Provozní manažer společnosti Lime Ondřej Široký se nechal slyšet, že během zimy bude provoz koloběžek omezen.

Co přesně to ale znamená? A bude omezení stačit na to, aby se případným nehodám v kritickém období předešlo?

„S blížící se zimou samozřejmě situaci ve městě intenzivně monitorujeme a počet koloběžek s ohledem na předpověď počasí redukujeme. V momentě, kdy jsou podmínky natolik nepříznivé, že by byla ohrožena bezpečnost našich uživatelů, všechny koloběžky centrálně vypínáme prostřednictvím naší aplikace a koloběžky z ulic postupně stahujeme do našeho centrálního skladu,“ řekl Široký Expresu.

Podaří se ale společnosti situaci skutečně uhlídat? Pokud ne, mohl by to pro společnost nepochybně být poslední hřebíček do rakve. 

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat