Kočkovi si zašli na kari a opět řešili s policií parkování

Smuteční hostina proběhla v centru Prahy v luxusní restauraci. Luxusní bouráky zablokovaly jednu ulici. | foto: Ladislav Křivan, Tilen Vajt, Pavel Dvořák

Kolotočářský klan Kočkových vystrojil svému korunnímu princi honosný pohřeb za miliony. Poté, co uložili rakev s ostatky Jana Kočky mladšího (†28) do monumentální hrobky na Olšanských hřbitovech, vydali na smuteční hostinu do asijské restaurace v centru města. Jak jinak než ve jménu luxusu a drahých aut, která zablokovala polovinu Josefova.

Pohřeb pro Jana Kočku mladšího, který koncem září způsobil autonehodu, při níž sám zahynul, se nesl ve znamení pompéznosti za několik milionů. Růže zabodané na větvích ve tvaru srdce lemovaly nejen kostel na „Jiřáku“, ale také cestu, která vede k novému rodinnému sarkofágu na Olšanech. 

V podobném duchu se nesla také smuteční hostina, která se konala v úzkém rodinném kruhu. Poté, co byla spuštěna rakev do nitra rodinné hrobky, odebrala se nejužší část rodiny do centra Prahy, kam se jednotliví členové dopravili vozy, na něž by většina populace šetřila polovinu života.

Ani tentokrát se Kočkovi nepoučili a svými bouráky zablokovali okolí restaurace Asian Temple v Bílkově ulici, kde se tryzna konala. O tom, že má restaurace výjimečné hosty, kolemjdoucím mohly napovědět nejen audiny a mercedesy, ale také SPZ ve tvaru VIP 7777 a jim podobné.

Asian Temple s vyhlášeným indonéským kuchařem patří mezi nejluxusnější asijské restaurace v Praze a rodina po podniku sáhla zřejmě proto, že ho měl zesnulý Jan Kočka v oblibě.

Rod kolotočářů znovu všem ukázal, jak se pohřbívá u světských. Miliony létají vzduchem, nejlepší květiny, restaurace, luxusní vozy, které zatarasí dopravu i cesty kolemjdoucím, zablokovaná Vinohradská třída nebo hrobka, jakou nemají ani prezidenti v Americe.

U veřejnosti tato okázalost vyvolala spíš záporné reakce, neboť to byl právě zemřelý Jan Kočka mladší, který vjel na dálnici D11 do protisměru, srazil se s protijedoucím nákladním vozem a způsobil tak smrt sobě i nevinnému osmadvacetiletému muži.

Ačkoliv se na výsledky toxikologie čeká, předpokládá se, že Kočka nehodu způsobil pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:42 10. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  362
 • Super
  33
 • Tvl
  31
 • Haha
  26
 • Cože
  17
 • Sladký
  16
Komentáře

Mohlo by vás zajímat