jít naiDNES.cz

Děsivá realita komunismu: V KLDR musí pětileté děti opravovat koleje

V Severní Koreji jdou veškerá lidská práva stranou. Diktátor Kim Čong Un nutí k těžké práci i pětileté děti. Ty musí opravovat koleje a nosit těžké kamení. | foto: koláž Expres.cz

Severní Korea je považována za poslední komunistickou diktaturu na světě. V zemi vedené despotickým Kim Čong Unem asi už nikoho nepřekvapí masivní pošlapávání lidských práv.Nedávno zveřejněné záběry těžce pracujících dětí však šokovaly i otrlé znalce severokorejské krutosti. V horku byla skupina dětí nucena opravovat koleje a přenášet těžké kameny. Nejmladším přitom bylo pouhých 5 let.

Severní Korea je poslední komunistickou diktaturou na světě. Totálně izolovaný stát, kde lidé již desítky let žijí pod nadvládou dynastie Kimů je zároveň zemí, kde dochází k naprosto bezbřehému porušování lidských práv.

Despotický vůdce Kim Čong Un neváhá kvůli maličkostem popravovat ani své nejbližší spojence. V zemi panuje chudoba a sebemenší provinění je krutě potrestáno. Téměř žádná práva tu nemají ani děti, které jsou často zneužívány k otrocké práci.

Poslední záběry zachycující krutost komunistického režimu jsou v západním světě stěží pochopitelné. V poledním horku je na snímcích zachycena skupina desítek dětí, které jsou nuceny opravovat železnici. Kromě oprav kolejí musí děti i přenášet těžké kameny. Nejmladším z nich je přitom pouhých 5 let.

Nad dětmi dohlíží dozorci povětšinou z řad armády. Ti dětem říkají, že práce je důležitá pro utužení kolektivu a je projevem lásky k vlasti. Kdyby nějaké dítě nechtělo pracovat, bude zmláceno a jeho rodiče budou v horším případě před jeho zraky popraveni, v tom lepší poputujíj do gulagu.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:42 14. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  22
 • Haha
  20
 • Cože
  18
 • Trapas
  18
 • Super
  16
 • Sladký
  12
Komentáře