Klaus ml. o nervózní a hysterické „Mutti“: Migrační politika eurohujerů krachla!

29. června 2018
Naděje, které vkládá Angela Merkelová do summitu EU, kdy jednání o uprchlické otázce považuje za klíčové, nesdílí celá řada evropských politiků. Mezi ně se s přehledem může zařadit poslanec za ODS Václav Klaus ml. Nepřijatelné výroky německé kancléřky přikládá její vnitřní nervozitě a snažení eurokratů v rámci migrační krize za průšvih.

Čelní představitelé Evropské unie a některých jejích států považuje Václav Klaus ml. za neúspěšné a v jejich snahách prohrané politiky. Nazývá je eurohujery a právě oni jsou příčinou toho, proč se v Evropě začínají prosazovat jiné typy politiků než dosud.

„Politika Merkelové, Macrona, Junckera a dalších eurohujerů z hlediska migrace zkrachovala. To si čím dál větší část Evropy i západní Evropa uvědomuje a důsledkem toho jsou voleni lidé trošku jiných názorů, kteří se to zoufale snaží řešit,“ říká Klaus pro ParlamentniListy.cz k faktu, že se na politických kolbištích evropských států prosazují lidé jako Sebastian Kurz.

Předběžnou radost některých odpůrců imigrační politiky „Mutti Merkel“ ovšem euroskeptický občanský demokrat úplně nesdílí. Poukazuje ovšem na stopy v jejím chování – třeba i vzhledem k České republice – které nemluví o vrcholné formě německé strůjkyně uprchlického experimentu.

„Začátek politického konce Angely Merkelové by musel začít v Německu, neznám poslední průzkum veřejného mínění. Její hysterické vyjádření namířené proti České republice a česko-německým dějinám svědčí o tom, že jistou nervozitu pociťuje, ale nejsem expert na německou politiku, abych věděl, kolik poslanců si to myslí v německém Bundestagu,“ říká Klaus a vrací se k nevídané kritice, které se ČR dostalo za poválečný odsun sudetských Němců.

„Je to zatím nejostřejší výrok nejvyššího německého představitele,“ konstatuje poslanec. „Od nejvyššího německého představitele jde o výrok zaprvé nehorázný, zadruhé zdaleka nejostřejší, který jde proti duchu česko-německé deklarace, a od války jsme nic takového neslyšeli,“ podivuje se tónu kancléřky Klaus ml.

Odsun považuje za důsledek zločinů německé menšiny, armády a policie napáchaných v průběhu druhé světové války. Navíc prý rozhodnutí neudělalo Československo samo.

„Němcům podle mne nikdo nepřipomíná, že vyhnali tři sta tisíc lidí ze Sudet v roce 1938 a spoustu jich povraždili, povraždili četníky, mučili ženy a podobně. Tohle česká strana nedělá a neotevírá už příliš otázky minulosti do vzájemných vztahů, kdežto ze strany německé kancléřky toto nastalo, protože její výrok je nepřijatelný.“

„Čili tvrdit, že neexistuje ospravedlnění a důvod, je lež a útok na Českou republiku, protože kdo ovládá minulost, ovládá přítomnost,“ uzavírá téma Václav Klaus ml.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:01 sobota 27. října 2018. Anketa je uzavřena.

  • 122
  • 10
  • 9
  • 8
  • 6
  • 5
Komentáře