Z prestižní školy zmizí busty „bílých vousatých mužů“. Nepochopíte proč!

King’s College London rozdělila britskou veřejnost. Důvodem je extrémní politická korektnost a děkan Patrick Leman, který přišel s návrhem odstranit „vousaté bílé muže“. | foto: Koláž Expres.cz

Člověk by si řekl, že by na prestižní univerzitě King’s College London, která se pravidelně umisťuje v čele nejrůznějších světových žebříčků, mohli mít rozum. Akademický možná, ten selský byste tam ale hledali marně. Děkan Ústavu psychiatrie, psychologie a neurovědy, profesor Patrick Leman totiž nedávno oznámil, že z prostor musí zmizet portréty a busty „vousatých bílých“ mužů.

Generace studentů tu míjely připomínky významných mužů, průkopníků ve svém oboru, kteří značnou měrou přispěli k věhlasu Ústavu psychiatrie, psychologie a neurovědy na světoznámé univerzitě King’s College London. Jenže v 21. století už svět vyznává jiné hodnoty, než jsou zásluhy, vzdělanost a přínos pro společnost. Hlavním kritériem je barva pleti a původ!

Z pohledu aktivistů, studentů a dalších příslušníků britské levice jsou moc „bílí“, a navíc jsou všichni mužského pohlaví. A to je v dnešní době nemyslitelné! Něco takového se z pohledu genderových studií, multikulturalismu a politické korektnosti prostě neodpouští.

„Fakulta by měla udělat místo podobiznám lidí z různých etnických a kulturních skupin,“ nechal se slyšet děkan Ústavu psychiatrie, psychologie a neurovědy, profesor Patrick Leman.

Významné osobnosti, které v prostorách univerzity busty a podobizny připomínají, jsou prý příliš „bílé“ a v zahraničních studentech mohou vyvolávat pocity úzkosti, méněcennosti nebo vzpomínky na kolonialismus. Studentští aktivisté a neziskovky si mnou ruce, ostatní kroutí nechápavě hlavou a ptají se, kam až to celé zajde.

„Lidé v rámci politické korektnosti úplně zešíleli. Prakticky dekolonizujeme naši minulost. Někteří studenti už mají dokonce problém s tím, že je učí bílí profesoři, bez ohledu na to, že to jsou nejlepší odborníci v oboru. To je opravdu šílené,“ uvedl prezident King’s Conservative Association Sam Barrett.

Hyperkorektnost se infiltrovala i do slavného Oxfordu. Nigerijské studentce se nelíbila socha slavného koloniálního podnikatele a politika Cecila Rhodese, která se tu nachází v průčelí jedné z budov. „Pokaždé když se na ni podívám, cítím nevýslovnou bolest,“ uvedla.

Je s podivem, že se svatostánky vzdělanosti se vydaly tímto nešťastným směrem, který je nejrychlejší cestou do horoucích pekel. V souvislosti s opatřeními pro „znevýhodněné“ studenstvo vyvstává celá řada otázek bez odpovědí.

Studuj jinde

Proč si nigerijská studentka vybrala zrovna Velkou Británii? Když mám TAKOVÉ trauma z kolonialismu, zvolím destinaci bez odpovídající minulosti... Mohla přijet studovat třeba do Prahy, Brna nebo Kyjeva?

„Mají roupy“

Prestižní univerzita, to je hlavně učení, stohy papíru a tisíce knih. To mají studenti tolik volného času, že řeší takové věci jako sochy významných osobností, jejich barvu pleti a vliv na momentální náladu?

Není kde brát

Kde se vezmou všechny ty „osobnosti z různých etnických a kulturních skupin“, když jednoduše nejsou? Vytvoří se nové? Podle čeho se zásluhy budou posuzovat?

Jako rakovina

Tažení stoupenců politické korektnosti a multikulturalismu začíná připomínat křižácké výpravy. Celé to skončí velkým průšvihem, kde nebude vítězů, jen poražených...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:48 25. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  58
 • Trapas
  23
 • Super
  16
 • Cože
  11
 • Haha
  7
 • Sladký
  6
Komentáře