Zbavuje se Kim Čong-un důkazů? Vražedkyně jeho bratra byly nalezeny mrtvé

Nejstarší syn Kim Čong Ila musel žít v exilu v čínském Macau. Na rozdíl od otce a bratra to byl sympaťák. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Kolik lidí ještě musí zemřít, aby měl Kim Čong-un už konečně klid? Poté co malajsijská policie našla mrtvého Kim Čong-nama, bratra severokorejského vůdce, tak ve středu nalezla ve stejném stavu i dvě ženy, které ho měly otrávit. Má i v této vraždě prsty oplácaný chlapík, jenž vraždí jednoho rodinného příslušníka za druhým?

Kim Čong-nama našla malajsijská policie mrtvého v úterý na letišti v Kuala Lumpuru. KLDR chtěla okamžité vydání těla!

Ihned bylo všem jasné, že ten, koho plán vraždy napadl, byl jeho mocný bratr Kim Čong-un, byl totiž paranoidní, že ho jeho starší bratr bude chtít sesadit. Je možné, že se teď severokorejský vládce bojí znovu a snaží se odstranit důkazy, kterými byly právě dvě najaté vražedkyně.

„Malajsijská policie našla těla dvou žen podezřelých z vraždy Kim Čong-nama,” potvrdila světu soulská kancelář televize ABC.

Ještě před pár hodinami se ovšem rozšířila informace o tom, že policie na letišti zadržela podezřelou ženu, která měla vietnamský pas. Teď jsou ovšem obě vražedkyně mrtvé. Nelíbila se snad Kim Čong-unovi příliš velká pozornost médií, kterou vražda jeho bratra přitahovala?

Proč Kim zabil svého bratra?

Ředitel jihokorejského institutu Sedžong Čchong Son-čan, si myslí, že tento brutální čin názorně ukazuje paranoiu Kim Čong-una. Podle něj se nejednalo o dlouho plánovaný atentát.

„Zabitím Kim Čong-nama může Kim Čong-un odsunout stranou otázku trůnu,“ řekl pro New York Times Čchong Son-čan. Ovšem zbavit se svého bratra chtěl Kim Čong-un už roce 2012.

Po smrti svého otce se Kim Čong-nam, který byl původně vybrán jako nástupce legendárního Kim Čong-ila, obával, že bude zavražděn. Svého bratra prý prosil o milost a zdůrazňoval, že nemá zájem vést zemi.

I přesto byl však popraven a Kima neodradilo ani to, že žil v jiné zemi. Možná tento případ má sloužit i jako jakési varování pro všechny severokorejské zběhlíky!

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:41 15. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  14
 • Trapas
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Super
  7
 • Sladký
  7
Komentáře