Stovky popravišť, některá i ve školách. Na popravy v KLDR se musejí dívat i děti

Kim Čong-un bezhlavě popravuje každého, kdo se znelíbí jeho krutovládě. | foto: Profimedia.cz

Naoko mluví o denuklearizaci a míru, ve skutečnosti ale severokorejský diktátor Kim Čong-un i nadále dělá ze svojí země ukázkovou totalitu. Zcela běžné jsou v KLDR popravy několika lidí najednou, a co je nejhorší, jde o události veřejné a lidé jsou na ně vysloveně nuceni se dívat. Jak informuje deník The Telegraph, jihokorejská organizace zmapovala stovky severokorejských popravišť, která se mají nacházet dokonce i ve školách!

Zkuste se znepřátelit režimu a skončíte s kulkou v hlavě. Nebo možná ještě hůř. Severokorejský diktátor i v dnešní době popravuje obyvatelstvo jako na běžícím pásu, stačí k tomu nejen podezření z protistátních aktivit či pokus o přeběhnutí hranic, ale třeba i krádež mědi či hospodářského zvířete.

Rozsáhlou zprávu o systému poprav v KLDR přinesla jihokorejská nevládní organizace Transitional Justice Working Group (TJWG), která zaprvé mluvila s více než šesti sty severokorejskými přeběhlíky, mezi nimi i bývalými státními představiteli, ale také zkoumala satelitní snímky KLDR. Její děsivá zjištění zveřejnil renomovaný deník The Telegraph.

Organizace TJWG během čtyřletého zkoumání odhalila přes tři sta severokorejských popravišť. Nacházejí se prakticky všude: na kopcích, tržištích, náměstích, ale dokonce i v areálech škol. Taková místa nejsou vybírána náhodou, popravy jsou totiž veřejné.

Podle zprávy není výjimkou, že se jedné takové popravy zúčastní i tisícovka lidí. Spousta z nich je k tomu donucena, nejmladším svědkem popravy, jak TJWG zjistila z výpovědí, byla sedmiletá holčička.

Atmový Kim Čong-un.

Kim Čong-un likviduje každého, kdo se jeho režimu vzepře.

„Veřejné popravy lidem mají připomínat, jakou moc nad nimi stát má. Druhým a silnějším důvodem pak je, že vyvolávají v lidech strach,“ řekla Telegraphu ředitelka výzkumu Sarah A. Sonová.

Kulka, provaz i piraně

Způsob poprav se pak různí, v případě těch veřejných jde nejčastěji o zastřelení, tedy o způsob nejrychlejší a nejefektivnější. Vyskytují se i případy oběšení.

Specifickou zálibu v odstraňování nepřátel má ovšem samotný Kim Čong-un, který si podle dostupných zpráv doslova vychutnává popravy například vysoce postavených generálů, u nichž pojme podezření, že plánují převrat.

V týdnu se například objevila zpráva, že jednoho takového generála nechal Kim pořezat a následně hodit do kádě plné stovek dravých piraní dovezených přímo z Amazonie.

Jindy měl zase nechat své nepřátele předhodit tygrům, upálit je zaživa či je doslova roztrhat na kusy protiletadlovou zbraní. Většinou jsou však takové zprávy založeny na svědectvích, ověřit je není možné.

Fotogalerie

Komentáře