jít naiDNES.cz

Kimovy ženy: Nemilosrdná žena, milovaná sestra a ideologické Spice Girls!

Nemilosrdný diktátor Kim Čong-un vylezl ze svého brlohu v Severní Koreji a za poslední rok podnikl snad více zahraničních cest než za dosavadní život. Na těchto cestách, stejně jako třeba aktuálně v Číně, ho často doprovází i manželka Ri Sol-ču. Svět toho o ní příliš neví, podle všech informací se však pod její andělskou tvářičkou schovává osoba téměř stejně chladná jako samotný Kim. Co je ve skutečnosti zač první dáma KLDR a kdo jsou další ženy po boku krutého vůdce?
Štěpán Karlesz   16:00
1/4

Manželka Ri Sol-ču

Ačkoliv nad osobou první dámy Severní Koreje visí spousta otazníků, Kim Čong-un se s ní na veřejnosti sem tam rád pochlubí. Třeba jako začátkem týdne v Číně.

Ri Sol-ču si Kim vzal v roce 2009, dlouhou dobu se ovšem představitelům KLDR dařilo jejich manželství udržet v tajnosti. Teprve až počátkem roku 2012 se poprvé objevila na veřejnosti. A dalšího půl roku trvalo, než svět odhalil její identitu.

Kde se tajemná žena vzala? Ri Sol-ču je původně zpěvačkou, zpívala ve slavné severokorejské hudební skupině Unhaso, která roku 2013 zanikla. Několik členů uskupení bylo podle spekulací v minulosti popraveno za to, že jeden z nich o kariéře Ri Sol-ču veřejně mluvil. Prozrazovat detaily ze soukromí nejvyšších představitelů přitom severokorejský režim zakazuje.

Ri Sol-ču Kima doprovázela i na cestě do Číny, kterou podnikl začátkem tohoto týdne.

Ri Sol-ču Kima doprovázela i na cestě do Číny, kterou podnikl začátkem tohoto týdne.

Ze stejného důvodu toho není ani příliš známo o potomcích manželského páru. Americký basketbalista Dennis Rodman, který patří mezi nejbližší přátele Kim Čong-una, v jednom z rozhovorů prozradil, že Ri severokorejskému diktátorovi porodila dceru Ču-e. Není ovšem známo, kolik je jí let či zda má nějaké další sourozence.

Co se povahy první dámy týče, odborníci na KLDR se shodují, že není o nic dobrosrdečnější než samotný Kim Čong-un. Naopak je prý považována za ambiciózní a někdy i nemilosrdnou ženu, která si snaží udržovat vliv na svého muže.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 19. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Tvl
  10
 • Cože
  8
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Haha
  5
Komentáře