jít naiDNES.cz

V sibiřském pekle uhořely děti v kinosále, Rusko truchlí za 64 obětí

Nejméně na 60 obětí na životech si vyžádal požár nákupního a zábavného centra ve městě Kemerovo na Sibiři. Oznámila to dnes s odvoláním na krizový štáb ruská agentura RIA Novosti. Podle těchto zdrojů je mezi mrtvými devět dětí a 16 lidí se pohřešuje. Předchozí zprávy hovořily o 48 obětech.

Pohřešovaní mohou být v sálech kin, které se propadly ze čtvrtého na třetí podlaží. K výslechu byly předvedeny podle RIA Novosti čtyři osoby.

Požár obchodního a zábavního centra v Kemerovu propukl ještě v neděli, uhasit se jej podařilo až dnes. Záchranáři se následně pustili do rozebírání trosek v pátrání po nezvěstných.

„Požár byl uhašen, začalo rozebírání trosek. Dým nad obchodním centrem prakticky zmizel. Hasiči ještě polévají vodou doutnající konstrukce, aby nepřipustili opětovné rozdmýchání plamenů,“ uvedl mluvčí štábu.

Hasiči zasahovali přes celou noc do ranních hodin.

Hasiči zasahovali přes celou noc do ranních hodin.

Mezi dětskými oběťmi je také jedenáctiletá příbuzná gubernátora Kemerovské oblasti Amana Tulejeva. Úřady slíbily zaplatit pohřby a vyplatit rodinám obětí po milionu rublů (asi 360 000 Kč).

V městských nemocnicích podle agentury Interfax zůstává 12 zraněných, z toho dva jsou v těžkém stavu.

Ruské nákupní centrum se proměnilo v ohnivé peklo.

Ruské nákupní centrum se proměnilo v ohnivé peklo.

Kvůli požáru byli zadrženi čtyři lidé, včetně ředitelky centra Naděždy Suddenokové, která je mezi vyšetřovanými. V médiích se již objevilo, že požár se vyšetřuje podle paragrafů o usmrcení z nedbalosti, o porušení požárních předpisů s následkem smrti a o poskytování služeb neodpovídajících požadavkům bezpečnosti.

Na místě je ministr pro mimořádné situace Vladimir Pučkov a ministryně zdravotnictví Veronika Skvorcovová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:32 24. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  13
 • Cože
  8
 • Super
  7
 • Haha
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat