Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kandidátka z ODS: Do politiky chci vnést drajv! Posvěcení dostala od Zahradila

  S Janem Zahradilem jsou jedna ruka. | foto: Instagram

  Minimálně čtenáři Expresu o ní už slyšeli. Kateřina Lodrová je chloubou europoslance Jana Zahradila jakožto jeho asistentka, po loňských sněmovních volbách se zase její bujaré oslavy vítězství koalice Spolu dostaly až do zahraničního tisku. Teď chce svoji kariéru posunout hned o několik levelů výše. Kandiduje v podzimních komunálních volbách!

  Není pochyb o tom, že Kateřina bude hvězdou kontaktní kampaně v Horních Počernicích. Na pražské „dvacítce“ žije už sedmnáct let a do voleb půjde z šestého místa kandidátky.

  Pokud by tak volby dopadly podobně jako v roce 2018, potřebovala by preferenční hlasy navíc. Kandidátka bude o to silnější, že se ODS v Horních Počernicích dala dohromady s TOP 09.

  Euforie byla ve štábu Spolu obrovská.

  „Jsem toho názoru, že pokud chce člověk v politice něco měnit nebo do ní něco přinést, musí na to jít pomalu a nemůže mít přehnaná očekávání. Myslím, že komunální politikou by si měl projít každý. Tam to totiž všechno začíná,“ říká půvabná brunetka pokorně.

  Velkým mentorem Kateřiny Lodrové je europoslanec Jan Zahradil. Už roky mu dělá asistentku, jezdí s ním do Bruselu a obecně spolu tráví velkou porci času.

  „Máme hezký vztah. Troufám si tvrdit, že především za poslední rok jsme si k sobě našli bližší cestu. Když spolu jezdíme na debaty do regionů, zpět do Prahy většinou řídím já, posloucháme u toho jeho playlisty ze Spotify a bavíme se o politice,“ říká Lodrová.

  Kateřina Lodrová s Janem Zahradilem

  „Je perfektní pracovat pro někoho, s kým máte velmi podobné názory a s kým si rozumíte jak po osobní, tak po profesní stránce. Velkým přínosem je samozřejmě to, že se mohu učit od politika s bohatou politickou zkušeností na vysoké úrovni,“ dodává spokojeně.

  Byl to právě Zahradil, kdo jí kandidaturu do letošních komunálních voleb posvětil. 

  „Zeptala jsem se pana Zahradila, zda mu nebude vadit, kdybych kandidovala. Řekl mi, že naopak bude rád, a od té doby se věci daly do pohybu,“ vysvětluje začínající politička.

  Na Kateřinu Lodrovou může být ODS pyšná.

  Nelimituje ji ani to, jak moc je časově vytížená. Kandidaturu si přibalila k již zmíněné práci pro Jana Zahradila, do toho všeho ale Lodrová ještě pracuje jako realitní makléřka. 

  „Mám toho teď poměrně hodně. Všechno to má ale jednu obrovskou výhodu: Dělám práci, která mě baví a obrovsky naplňuje. Navíc pracuji s lidmi, kteří jsou moji přátelé. Všechno je pak strašně jednoduché a jde to samo,“ říká Kateřina, která si sem tam najde i volnou chvilku.

  Kateřina ráda cestuje.

  „Volný čas trávím nejraději sportem. Několikrát týdně chodím plavat, v zimě lyžuji, letos jsem poprvé zkusila skialpy a sundala jsem je až na konci dubna. Když je více času, cestuji. To je pro mě největší relax. Miluji poznávání nových kultur a tradic. Na mé poslední cestě mě velmi oslovilo Jordánsko a Izrael,“ usmívá se.

  Jak na voliče? Grilovačka a pivo!

  Kateřinu čeká náročné léto a podzim. Před volbami bude muset sehnat co nejvíce voličů, aby se do hornopočernického zastupitelstva dostala.

  „Chystáme na léto spoustu akcí. Třeba 30. června proběhne na naší Chvalské tvrzi oslava vysvědčení. Připraveny budou dětské atrakce, minidisco a určitě nebude chybět modrá limonáda nebo modrá cukrová vata. Já osobně se nejvíce těším na akci Starosta na grilu. Bude to neformální politická debata s našimi spoluobčany u grilování a pivo budou točit naši kandidáti. V srpnu zase proběhne Den seniorů Horní Počernic a s ním spojená štrúdlová soutěž,“ vyjmenovává.

  Kateřina Lodrová

  „V horké fázi kampaně očekáváme příjezd několika vrcholných politiků. Všechny akce budou brzy dostupné na našich nově připravovaných webových stránkách Odshornipocernice.cz. Chci zapojovat do veřejného dění všechny věkové kategorie. Na kampaň se strašně těším,“ dodává Lodrová spokojeně.

  A pokud volby klapnou?

  „Svou městskou část dobře znám, a pokud budu mít možnosti, chci využít toho, že znám zdejší problémy, které je potřeba řešit. Navíc je vidím jinýma očima než dlouholetý politik. Chci být určitě hlasem mladých lidí a chci vnést do místní politiky trochu drajv a omladit ji, ale rozhodně to neznamená, že se nechci soustředit na jiné věkové skupiny,“ říká.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

  Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

  Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

  Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

  První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

  Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz