Česká koučka o situaci v USA: 235 tisíc týdně pro sestry, ze stadionů byly márnice!

13. června 2020
Dlouhé dva měsíce čekala na odlet z amerického koronavirového pekla česká fitness trenérka Karolína Huvarová (34). Sexy bruneta, která v USA žije se svým snoubencem, hokejovým trenérem Andrém Niecem, už je zpět v České republice zhruba dva týdny. Jen tak tak tedy unikla šíleným demonstracím, které probíhají po celé Americe kvůli smrti George Floyda. Expresu Karolína popsala, jak probíhaly její poslední dny v USA. Z hokejových stadionů se staly márnice!

„Demonstrace jsou teď všude, i u nás (v Severní Karolíně, pozn. red.) něco proběhlo. Naštěstí jsme stihli včas odjet. Už jsme v Česku asi dva týdny. Čekali jsme na odlet ale skoro dva měsíce,“ svěřila se Expresu fitness trenérka Karolína Huvarová, kterou v Americe nejvíce šokoval laxní přístup tamních obyvatel ke koronaviru.

„Na začátku si z toho dělali legraci, že je to jen chřipka. Někteří v tom žijí dodnes. Roušky lidé nosili sporadicky, ze začátku jsme byli jediní, kdo je měl na sobě, a měli nás za blázny. Bylo to poprvé, co jsem v USA zažila, že se mi někdo smál za to, co mám na sobě. Místní začali nosit roušky až ke konci, ale jen někteří,“ vzpomíná Karolína.

Situace v USA byla přitom vůbec nejhorší ze všech zemí po celém světě. K dnešnímu dni Spojené státy ohlásily přes dva miliony nakažených koronavirem a více než 116 tisíc obyvatel nemoci podlehlo.

„V New Yorku nabízeli sestrám 10 tisíc dolarů týdně (235 tisíc korun), když přijdou pracovat do nemocnice. Z hokejových stadionů se dělaly márnice. Bylo tolik mrtvých, že je neměli kde skladovat. Hnus,“ popisuje Karolína.

Karolína Huvarová popsala, jaká je situace ve Spojených státech.

Na ambasádě nám nikdo nepomohl

Pro trenérku a jejího partnera bylo velmi těžké se z amerického koronavirového pekla dostat zpět do České republiky.

„Nejhorší jsme to měli právě my z Evropy. Zkoušeli jsme i repatriační lety, ale bez šance. Studovala jsem imigrační právo, takže jsem musela i prodlužovat víza některým hráčům, ale i známým mimo hokej, kteří v USA uvízli a nemohli se dostat domů. Na ambasádě se nám nedostalo žádné pomoci. Nikdo nic nevěděl, katastrofa,“ říká Karolína, která nám na závěr popsala, jak probíhaly její poslední dny v USA.

„Ke konci jsme měli štěstí, že se otevřely pláže na Myrtle Beach, tak jsme na čtyři dny odjeli na opalovačku. Lidí tam bylo poskrovnu,“ vzpomíná trenérka.

Rozhovor s Karolínou Huvarovou, který proběhl ještě během koronavirové krize, si můžete pustit ve videu.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:40 neděle 11. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • 51
  • 29
  • 29
  • 25
  • 25
  • 25
Komentáře