Sobota 5. prosince 2020, svátek má Jitka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Pláč, amputace a hledání raněných po lese! Svědkové popsali havárii vlaku u Perninku

  Srážka dvou vlaků na trati mezi Perninkem a Novými Hamry si vyžádala dva lidské životy. Minimálně sedm lidí je vážně zraněných, desítky dalších osob musely být ošetřeny na místě. Kromě záchranářů či hasičů na místě zasahovali také lidé z nedaleké obce. Ti teď popsali, jakou hrůzu viděli.

  K tragédii došlo v úterý odpoledne na Karlovarsku. Na trati mezi Perninkem a Novými Hamry se čelně střetly dva vlaky. Z nahrávek vysílaček mezi strojvedoucím a dispečerem vyplynulo, že vlak jedoucí do Karlových Varů měl počkat ve stanici Pernink. 

  Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání lidského faktoru, vyšetřování bude probíhat několik měsíců.

  „Po poslechnutí nahrávek mezi dispečerem a strojvedoucím, který jel do Karlových Varů, víme, že strojvedoucí měl počkat na křižování v Perninku. Což neudělal a odjel na trať,“ řekl serveru Novinky.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

  Srážka vlaků si vyžádala dva lidské životy.

  Srážka vlaků si vyžádala dva lidské životy.

  Obrovská rána a pak houkání sirén

  Na místě tragédie kromě hasičů a záchranářů pomáhali také lidé z nedalekých obcí.

  „Řezal jsem dřevo, když jsem uslyšel obrovskou ránu a za chvíli houkání hasičů. Říkal jsem si, že se snad srazily vlaky. Hned jsem sedl do auta, kolem projela policie, já mířil k nádraží,“ popsal pro Deník.cz Jan Č. z Perninku.

  Snímek z místa tragédie

  Snímek z místa tragédie

  Jan byl jedním z prvních, kteří se na místo tragédie dostali. To, co viděl, z hlavy jen tak nedostane. Spatřil těžce poraněné cestující, kteří byli zaklínění v troskách vlaku a museli je vyprošťovat hasiči.

  „Vybíhali tu stráň s hydraulickými vyprošťovacími nůžkami, což bylo hodně náročné,“ řekl Jan pro CNN Prima News.

  Podle deníku Právo na místě zasahovala i lékařka, která se tam původně vydala jen na výlet.

  Dozvěděli jsme se, že se tu stala nehoda dvou vlaků, tak jsme tam hned jeli. Nechtěli mě tam pustit, až když jsem jim řekla, že jsem lékařka. Bylo to hrozné, děti brečely,“ svěřila se mladá žena.

  Hasiči hledali zraněné po lese, pasažér přišel o nohu!

  Místo, kde došlo ke srážce dvou vlaků, museli hasiči poté dlouze prohledávat.

  „V takovýchto případech se stává, že zranění jsou v šoku, opustí místo nehody a odejdou pryč. Z hasičů a policistů jsme tak vyčlenili skupinu, která tyto lidi hledala po okolí,“ řekl tiskový mluvčí karlovarského Hasičského záchranného sboru Martin Kasal.

  Výše uvedený svědek tragédie, dřevorubec Jan, uvedl, že cestující se ale po lese naštěstí nerozutekli. On ještě s několika dalšími místními obvazoval rány obětem nehody. Jedním z ošetřovaných byl podle Deníku i muž, který přišel o končetinu!

  „Hned jsme začali pomáhat. Odnesli jsme několik těžce zraněných lidí, další lehce poraněné jsme odváděli na nádraží, které se stalo jakýmsi provizorním sběrným místem, kde se o ně postarali zdravotníci. Nic takového jsem nikdy neviděl,“ řekl Deníku pan Jan.

  Jedním ze zraněných byl i strojvedoucí jednoho z vlaků. Toho museli záchranáři transportovat do nemocnice. Blesk.cz uvádí, že policie v souvislosti s nehodou zadržela jednu osobu a tou má být jeden ze strojvedoucích.

  Fotogalerie

  Jaro jsme zpackali, řídila to parta ambiciózních analytiků, bilancuje Balík

  Premium Česko jarní vlnu epidemie koronaviru nezvládlo, lockdown byl zbytečně tvrdý a jeho následky pocítí lidé teprve v...

  Drsná svědectví z českých „callcentráků“: trestání baseballkou, celý den bez WC

  Premium Ponižování, výsměch i fyzické tresty. To vše zažili lidé v některých call centrech. Jedni vzpomínají na minimální čas...

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 5. prosince 2020, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz